FOTBAL  »  LIGA 2  »  U CLUJ - FC BRAȘOV 1-0

FOTO Portar eliminat pentru henț în Liga 2 » Un jucător de câmp a preluat mănușile

Articol de GSP - Publicat luni, 08 noiembrie 2021 19:44 / Actualizat luni, 08 noiembrie 2021 19:44

Daniel Mutu (34 de ani), portarul Brașovului, a fost eliminat în prelungirile meciului cu U Cluj (0-1) pentru henț.

Tot ce trebuie să știi despre Liga 2

Era minutul 91 în partida din etapa cu numărul #13 din Liga 2. Alexandru Boiciuc a scăpat singur spre poarta Brașovului și a fost întâmpinat de Mutu.

Goalkeeperul n-a realizat că a ieșit din careu, a prins mingea cu mâinile și a văzut direct cartonașul roșu din partea „centralului” Marius Omuț.

Portar eliminat pentru henț în Liga 2 » Un jucător de câmp a preluat mănușile
Captură TV @Digi Sport 1

Cum FC Brașov nu mai avea nicio schimbare rămasă, între buturi a intrat pentru ultimele două minute fundașul Alexandru Sabău, care nu a avut însă nimic de parat.

U Cluj - FC Brașov 1-0 » Gazdele urcă pe locul doi

U Cluj s-a impus la limită în fața celor de la FC Brașov grație unui gol marcat de Florian Haită în minutul 56. După acest succes, ardelenii urcă pe poziția secundă în clasament cu 30 de puncte, în timp ce Brașovul rămâne pe 16.

Citește mai multe știri din Liga 2:

Despărțire amară » Înfrângere clară pentru Eugen Trică, la ultimul meci înainte de revenirea la FCU Craiova