Comentarii (120)
gabryel28  •  05 Noiembrie 2020, 19:39

Cancerul romaniei este mafia din justitie! Executat fiindca si a cautat dreptataea si a recalamat legaturile justitie cu mafia !

tictris  •  05 Noiembrie 2020, 21:04

Nu-l plange nimeni pe Mititelu. Romanii au un ciudat simt al absurdului... Deci, Negoita a fentat la greu bugetul de stat, prin manevra cu insolventa la Dinamo, cel putin 14 mil de euro. La fel, tot prin insolventa, Paszkani a pagubit bugetul statului cu vreo 15 mil de euro, tot prin manevra insolventei la CFR Cluj. Altii, nu s-au mai incurcat cu insolventele si au pus pur si simplu lacatul pe echipa, desfiintand cluburile pe care le patronau cu datorii imense la bugetul statului de milioane de euro; Bucsaru la Unirea Urziceni, Adamescu la Otelul Galati... Vorbim aici de datorii fabuloase la stat ale unor cluburi ce incasasera cu 2-3 luni in urma milioane de euro de la UEFA pentru participarea in grupele UCL!!! Astia n-au mai fost bagati la puscarie...:-) Bine ca l-au condamnat pe Mititelu la 3 ani... ca l-au condamnat pe Becali tot la 3 ani ca "si-a permis sa-si recupereze pe cont propriu masina furata" si ca a indraznit sa "premieze" din banii personali un club retrogradat matematic si fara alta motivatie ca sa-si joace corect pe teren ultimul meci din ultima etapa din prima divizie... Dupa cum constatam, justitia din Romania functioneaza excelent; Mititelu 3 ani cu executare, pedofilii si violatorii in serie 3 ani cu suspendare...

Andrei Piatra  •  05 Noiembrie 2020, 19:22

Astept sa vad si eu un singur cetatean strain cu afaceri in Romania (din alea 230mii de firme cu capital strain de la noi) bagat la puscarie in Romania pentru evaziune fiscala, dare de mita si alte infractiuni economice. Unul singur!

ioan1964  •  05 Noiembrie 2020, 19:27

rusine,rusine,rusine,rusine! Credeam ca astfel de vremuri sunt de mult apuse! M-AM INSELAT! Romani treziti-va !

raul1985  •  05 Noiembrie 2020, 21:24

Omul asta a pierdut tot cu fotbalul. Cand a pus mana iar pe niste bani i-a investit tot in Universitatea si a adus-o cu un picior in liga I. Acum il mai baga si la puscarie. O sa se umple romania "de investitori" spanioli in stilul asta. Daca o fi facut averea in moduri ilicite, ok, dovedeste si aresteaza-l. Da sa-i dai 3 ani cu executare pentru asa ceva...

geogeo  •  05 Noiembrie 2020, 22:02

Pentru fraierii care se bucura pentru arestrarea lui Mititelu: E o mare tampenie sa arestezi un om daca poti sa recuperezi presupusa frauda si cu penalitati. E mai bine sa-i dai cu suspendare si pentru stat(isi recupereaza bani si inca pe deasupra) si pentru impricinat(poate sa faca bani in continuare din care statul sa-si ia partea). Bine, sunt multi exaltati fani ai CSU PSD care se bucura de raul lui Mititelu. Cea mai mare dovada de josnicie e sa te bucuri de raul altuia, chiar daca il consideri vinovat sau dusmanul tau. Orciand roata (Rotaru) se poate intoarce!

sachealuzapacitu  •  05 Noiembrie 2020, 20:16

Bai fratilor, noi, ca neam, nu mai avem leac... cum puteti blama justitia ca a condamnat un hot dovedit? Sunt de acord ca exista mafie in justitie... si eu vreau sa-i vad la puscarie pe aia care au furat miliarde, dar in acest caz, justitia a condamnat pe unul care a pitulat niste bani...

xclx  •  05 Noiembrie 2020, 20:05

Pedofili sunt lasati liberi pe strazi, dar unu care face evaziune fiscala este luat in catusi de acasa. Era greu sa ii dea 24 de ore sa se prezinte singur?

alenb  •  05 Noiembrie 2020, 22:39
Postat de Pan Eugen pe 05 Noiembrie 2020, 22:33

Pretene, hai sa-ti spun ceva. Daca treaba era ilegala Rotaru si altii ca el ar fi fost arestati de mult. Banii aia sunt veniti de la poporul roman, dar bani veniti cu acte legale datorita voua care ati strigat in 89 jos comunismul dar l-ati votat cu 80 % pe cel mai mare comunist iliescu. Oricum, Rotaru macar a bagat banii aia ai poporului sa readuca Craiova acolo sus unde merita. Tot respectul

Biet sclav al Olgutei, Rotaru - ANRP a fost albit de justitia PSD- savonea, aceeasi care i-a facut scapati oe corduneni, pe tandarei, pe oprisan, pe Kiss si gruparea de la Bihor. Aceeasi justitie l-a lichidat azi pe incomodul mititelu cel care ca reamintea insistent ca sunteti doar niste impostori.

Leo Sima  •  05 Noiembrie 2020, 21:26

Nu sunt fanul lui mititelu, dar mi se pare ca justitia romana e controlata la greu de politic.Rusine.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 12