FOTBAL  »  LIGA 3  »  CSA STEAUA - FCSB 2 1-1

Emoții pentru FCSB! Octavian Popescu, accidentat în Liga 3 cu 6 zile înainte de meciul cu CFR Cluj

Octavian Popescu accidentat în CSA Steaua - FCSB 2 +28   FOTO
Octavian Popescu accidentat în CSA Steaua - FCSB 2

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 martie 2021 17:29 / Actualizat sambata, 13 martie 2021 17:53

Octavian Popescu (18 ani), fotbalistul în schimbul căruia Gigi Becali (62) speră să primească zeci de milioane de euro, a acuzat probleme medicale în timpul meciului dintre CSA Steaua și FCSB 2, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Trimis în Liga 3 pentru a ajuta „satelitul” celor de la FCSB în fața marii rivale, Popescu a fost titular în Complexul Ghencea. A primit cartonașul galben în minutul 68 după un duel cu Dean Beța, care a depășit limita regulamentului, iar două minute mai târziu a fost schimbat, după o „contră” cu Valentin Bărbulescu, căpitanul Stelei.

Octavian Popescu, lovit în CSA Steaua - FCSB 2

Octavian Popescu (numărul 10), accidentat în CSA Steaua - FCSB 2 // foto: captură YouTube @ STEAUA TV

Ambii fotbaliști s-au rostogolit pe gazon de durere, astfel că a fost nevoie de intervenția medicilor. Bărbulescu a primit cartonașul galben dar a putut continua meciului, pe când Popescu a fost înlocuit cu Robert Tudor.

În timpul ieșirii de pe teren, tânărul fotbalist de la FCSB șchiopăta îngrijorător. Roș-albaștrii vor spera ca Popescu să se refacă rapid, pentru că vineri au meci cu marea rivală la titlu din Liga 1, CFR Cluj!

CSA Steaua - FCSB 2. FOTO: Cristi Preda
+24 FOTO

Citește mai multe știri despre CSA Steaua - FCSB 2:

Bogdan Argeș Vintilă, după egalul din Ghencea: „Asta a făcut să nu câștigăm cele 3 puncte”

VIDEO Gafe URIAȘE de arbitraj în CSA Steaua - FCSB 2 » Gol anulat pentru un fault pe care nu l-a văzut nimeni și penalty nedat