Comentarii (67)
radufl
radufl  •  29 Iunie 2018, 20:57
Postat de fcu1948 pe 29 Iunie 2018, 19:23

Vrei sa spui cu Neștiința. Sau u1948cs fosta csu fosta Blue Lions Capital. Asta este clona pe care v-a făcut-o cadou daddy dracNea si menestresa marșe diu tramvai.

Mda, asta e ultima manipulare cu care brutarul mititel încearcă să inducă ideea că stadionul, echipa etc. + suporterii sunt alde PSD + Dragnea + Olguța, în timp ce el, echipa/clona lui și puținii săi admiratori sunt alde #rezist etc. Well, ne-a Ady :) află că situația e exact pe dos: ăștia care iubim Știința suntem alături de ea dar și prin piețe seară de seară. Așa că las-o baltă cu PSD-ul și Olguța că ăștia sunt foștii tăi camarazi de campanie electorală (remember 2009?).

cneius
cneius  •  29 Iunie 2018, 20:10

Capitalism tipic romanesc, omul vine si vrea sa inchirieze contra plata dar edilii nu vor !

771545396317549
Eugen Iustin  •  29 Iunie 2018, 19:04

La orice stire cu legaturi cu psd apar aceleasi conturi care sar sa apere partidul mafiot. Ba, nu mai fiti ma slugarnici, mergeti la munca, lasati postaceala!

adi_stelistul
adi_stelistul  •  29 Iunie 2018, 17:39
Postat de echilibrat pe 29 Iunie 2018, 17:31

Corect ! Dar noua echipa a lui mititelu infiintata in 2017 copie identitatea Universitatii Craiova, desi echipa de liga 1 e singura echipa care poate folosi legal simbolurile Stiintei. Crezi ca daca un nebun isi face o noua echipa cu numele AS FC AC Milan, clona asta va fi primita pe San Siro ? Concurenta neloiala face mititelu, infiintaind o clona anul trecut. Sa-si faca o echipa cu nume, culori si steme diferite de Stiinta !

Nu au legatura. Chestia cu clona si altele se rezolva la tribunalul comercial, pe o speta care nu tine de abuz in serviciu si de decizii anticoncurentiale. In plus daca echipa lui Mititelu e infiintata in 2017 nu vad cum ar putea avea datorii la Primarie de la stadionul vechi, cum spui mai jos. Sa nu confundam lucrurile. Datoriile unei societati a lui Mititelu nu sunt acelasi lucru cu drepturile altei societati a lui Mititelu. A, ca vrea cineva sa spuna ca acesta a manipulat activitatea celor doua societati pentru a iesi curat pe una, etc., OK... sa dovedeasca in instanta, e simplu. Asta e alta poveste. Iar cea cu stadionul care trebuie sa se "odihneasca" 14 zile e tare convenabila - exact de la un meci la altul. Pai sunt doua aspecte aici. Mai intai ca de ce ar fi CSU cea care e primita pe stadion? Sa se faca licitatie daca avem un bun public care nu poate fi folosit de toata lumea. Asa e legal, cine ofera mai mult. Si doi, a fost anuntata DNA in legatura cu bataia de joc care face ca un bun public pentru care s-a platit ditamai caruta de bani sa poata fi folosit atat de rar, adica sa se amortizeze la Pastele cailor? Cine a semnat si aprobat memoriile justificative, studiile de fezabilitate, analizele de cost/risc, etc.?

agiler
agiler  •  29 Iunie 2018, 17:34
Postat de echilibrat pe 29 Iunie 2018, 17:31

Corect ! Dar noua echipa a lui mititelu infiintata in 2017 copie identitatea Universitatii Craiova, desi echipa de liga 1 e singura echipa care poate folosi legal simbolurile Stiintei. Crezi ca daca un nebun isi face o noua echipa cu numele AS FC AC Milan, clona asta va fi primita pe San Siro ? Concurenta neloiala face mititelu, infiintaind o clona anul trecut. Sa-si faca o echipa cu nume, culori si steme diferite de Stiinta !

Clona sunteti voi o echipa pesedista infiintata peste noapte trimisa abuziv direct in liga a 2 a.

ucv1948
ucv1948  •  29 Iunie 2018, 16:33

Eu sunt de partea echipei din prima liga ... Dar ce se intampla cu echipa lui Mititelu nu este corect ... Ar trebui lasat sa joace pe noul stadion daca plateste ...

198939213804366
Adrian Addryano  •  30 Iunie 2018, 20:43

Joacă echipa partidului înființată în 2013 cu sediul social în București finanțată din banii luați cu japca de la statul român via anrp!!!!!!!Asta-i sorgintea lor comunisto-fascista cu care au fost îndoctrinați de stăpânii lor penali!!!!!!!

fly_vyp
fly_vyp  •  30 Iunie 2018, 12:34

"Decizie abuziva!!!" Sa cerceteze DNA-ul! Sa-i dea dreptul SRL-ului domnului Mititelu sa joace pe Oblemenco! Se poate asa ceva? A strans omul 8500 euro sa plateasca pentru un meci in avans si astia de la primarie nu vor bani! Auzi, dom'le! De parca nu le trebuie bani la bugetul local! Pai dragilor jurnalisti ai GSP, de ce vi se pare o nedreptate? Si-a achitat "omul de afaceri" datoriile anterioare? Cum poate plati in avans? I-a sters cineva datoriile si a plecat de la zero? Ati uitat ca abia au putut sa-l evacueze de pe vechea arena, ca sa poata fi construita cea moua? Au fost procese. Cum puteti uita asa repede? Domnul afacerist, desi nu platise de foarte mult timp obligatiile fiscale, pentru "bunul public" , pe care il utiliza de ani buni, nu vroia sa paraseasca arena. Atunici nu ati spus nimic ca se creaza o nedreptate primariei. Dupa voi, "omul de afaceri" Mititelu merita tot, fara sa aiba obligatii. Are doar drepturi! Atat le trebuie celor de la primarie! Sa-l primeasca o singura data, ca apoi nu mai poate fi scos decat cu procese. Iar pe voi, dragi jurnalisti, spectacolul, circul mediatic va intereseaza, nu interesele institutiei publice.

10207202405083487
Nanu Daniel  •  30 Iunie 2018, 10:00

O singura echipa poate face sold-out pe Oblemenco. Tantalaii care cred ca echipa lui Mititelu ar putea avea mai multa popularitate se autosugestioneaza degeaba.

696679090441661
Eugen Pan  •  30 Iunie 2018, 09:32

Noi anul asta luptam pentru titlul cu nr5.nu are cum sa ne strice visul tartaranii de liga satelor.terenul nu e intr-o stare perfecta,iar cizmarii de la sate l-ar face msi praf

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 7
Comentează