Alte știri din fotbal
FC Bihor - Chindia deschide etapa de play-off în Liga 2
0
Fanii au împânzit internetul cu variante de sigle, după ce Nicolescu a anunțat schimbarea de la 1 iulie: „Și ChatGPT o face mai bine” + Prunea trece la jigniri
0
7 fotbaliști refuză să facă deplasarea pentru următorul meci!
0
Învingător la revenirea în Giulești, Braun o provoacă acum pe Craiova: „Dacă vrea să fie campioană...”
0
Știri din fotbal internațional
Arsenal - Atletico Madrid, pentru primul loc în marea finală din Liga Campionilor
0
Scandalul ia amploare! » Pălmuit de Neymar, fiul lui Robinho nu vrea să lase lucrurile așa
0
Tuttosport: „Chivu și lecția învățată de la Jose Mourinho”
0
Ar fi o surpriză de proporții: după 41 de ani, altă campioană decât Celtic și Rangers în Scoția!
0
Lifestyle
Cea mai sexy antrenoare din România a leșinat în timpul meciului și a urmat scandalul: „Foame, disperare!”
2
Dacia decapotabilă face furori pe străzi în Italia: cum arată mașina specială
1
La 71 de ani, fostul patron miliardar din Superliga se căsătorește cu o femeie cu 21 de ani mai tânără
9
Ion Țiriac, dezvăluire din comunism: „Aveam pașaportul pe care 99% dintre români nu-l aveau!”
10
Șase guverne au căzut prin moțiune de cenzură în ultimii 36 de ani. Cine ...
Libertatea
Criză de autoritate în Pentagon. Poate armata să refuze un ordin nuclear ...
Adevărul
În România, a practicat atletism, handbal, rugby, volei și fotbal, apoi a ...
GSP SPECIAL
Avertismentul unui economist: Euro va ajunge la 5,5 lei dacă moțiunea trece ...
Libertatea
Motivare, TRIBUNALUL DOLJ:"din certificatul fiscal al reclamantei rezultă că aceasta s-a inființat în anul 1995 reclamanta neexistând in perioada în care au avut loc competițiile fotbalistice de asemenea reclamanta nu a putut dovedi că s-a inființat pentru a continua activitatea echipei de fotbal și nu a putut dovedi că ar deține palmaresul echipei de fotbal"!!!!!!! Asta este motivarea data de TRIBUNALUL DOLJ menținută ieri de Curtea de Apel,fostul club de drept public nu mai exista a fost radiat din cauza datoriilor imense pe care le aveau secțiile de baschet și volei masculin și feminin iar consilierii locali au votat înființarea unui alt club FĂRĂ ECHIPĂ DE FOTBAL care fusese demult privatizată așa cum cereau legile acestei țări și regulamentele forurilor internaționale!!!!!!!
Mie nu mi-e clar rolul lui Camataru in toata povestea asta...
Păi ce treaba are actuala echipă a lui mititelu cu continuitatea clubului universitatea craiova ? Ca e în faliment din 2011 iar de atunci a înființat două societăți una ib 2013 pt cateva luni ai asta din 2017 .
Băi deșteptule, înainte să te dai rotund și să îi critici pe alții, cască ochii! Și ai să vezi că în acest articol este scanată sentința de la fond. Unde instanța spune clar următoarel lucruri: 1. Clubul Sportiv deținut de badea a cerut să i se recunoască palmaresul. 2. Clubul Sportiv a lui badea este înființat în 1995. 3. FRF a transmis instanței o adresă oficialî în care precizează că Clubul Sportiv nu este afiliat și nu a jucat în competiții. 4. Fotbal Club sub diverse forme de organizare a participat în competițiile sporive și este continuatoarea activității fotbalistice a clubului înființat în 1948, iar palmaresul este legat de continuitatea activității sportive. Pt o lectură mai ușoară, vezi că pasajele relevant sunt subliniate cu marker.
Păi în cazul ăsta Milanul de acum nu are nimic în comun cu Milanul lui Berlusconi, deci implicit nici cu toate Cupele Campionilor și campionatele Italiei câștigate în trecut. Cum nici tu nu ai nici o legătură cu averea dobândită de bunicii sau de părinții tăi, o ia statul pe toată, iar tu o să ai doar ce vei face prin propriile forțe. Corect, nu????
Bai gesepei de nimic,stim cu totii ca sinteti redusi si mincinosi,nu mai fiti ma prosti asa,oricum nu ia nimeni plasa cu articolul asta al vostru cu semne de exclamare si ***,nu a fost vorba despre nici un palmares si nici macar despre Mititelu.Pentru informatii corecte dati citat din PROSPORT-ul de azi si in felul asta va mai clatiti si voi ochii cu adevaruri,***.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Deocamdata, talpanistii sunt inca in liga a IV-a!!! Daca nu ma crezi, intra pe site-urile oficiale AMFB, FRF, LPF, UEFA, FIFA, UE, NATO, ONU, etc... :)))))))) Poti sa cauti si pe site-urile SRI, SIE, MOSSAD, FBI, NSA, MI5 sau KGB... ca tot asta o sa gasesti :))))))))))
Nu stiu cum si cat m-a umilit timm asta, ideea e ca situatia reala e asa cum am descris-o eu! Realitatea ma sustine, istoria nu te iarta, nici pe tine si nici pe timm! :))) Solutia judecatorilor in speta palmaresului FC U Craiova este elocventa; va trec sudori reci pe sira spinarii, cu atat mai mult cu cat stiti bine care e realitatea... Spor la postat!
Te-a umilit timm pe toate partile, cunostintele tale juridice sunt cu maxim 2% peste cele ale lui random .... Te vei lamuri curand ce si cum, de fapt Instanta pe va lamuri. Da stiu, aia "e prosti si e corupti" :-))))
Palmaresul sportiv al unei echipe n-are legatura cu falimentul societatii care o patroneaza, ci doar cu continuitatea competitionala, indiferent la ce nivel. Spre exemplu, Glasgow Rangers a fost retrogradata in ultima liga de amatori din Scotia, din cauza falimentului societatii care o administra. A jucat neintrerupt acolo, cativa ani, timp in care echipa a fost preluata pe alta societate, a fost repusa pe linia de plutire din punct de vedere financiar, a promovat sportiv treapta cu treapta, pana a ajuns din nou in prima divizie. Este exemplul clar si concret al unei echipe care a parcurs tot drumul falimentului, dar care n-a incetat niciodata sa existe si si-a pastrat intact palmaresul istoric, de la infiintarea ei si pana in prezent. Compara tu pe Glasgow Rangers cu CSU Craiova sau cu CSA-ul Armatei, si vezi ce-ti iese! :))))))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.