FOTBAL  »  LIGA 3  »  FCSB 2

VIDEO FCSB 2 a dat recital în Liga 3! Favoritul lui Mihai Stoica, Dumiter și portarul Ducan s-au numărat printre marcatori

FCSB 2 a reușit scorul zilei de vineri în Liga 3, o victorie cu 5-0 împotriva celor de la ACS Muscelul Câmpulung Elite.

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 septembrie 2022 20:41 / Actualizat duminica, 18 septembrie 2022 21:06

Dacă prima echipă se chinuie să iasă la liman în Superligă, formația secundă a celor de la FCSB, antrenată de Leo Strizu, are un start bun în Seria 4 din al treilea eșalon. Are strâns 7 puncte în primele 4 runde, lider provizoriu înaintea meciurilor de astăzi, iar vineri a făcut spectacol la baza din Berceni.

Nicolae Dică îl contrazice pe Becali: „Ei trebuie să rămână la echipă! Cu Viking eram cei mai buni, apoi zero...”
FCSB

FCSB 2, recital în Liga 3

Bucureștenii au pornit ca din tun și au deschis scorul în minutul 19, prin Matei Tănase, fotbalistul lăudat în mai multe rânduri de Mihai Stoica.

A ieșit apoi la rampă Vlad Tudor cu o „dublă” în minutele 22 și 33. Andrei Dumiter, exilat de la prima echipă, a punctat și el în minutul 26. FCSB 2 și-a permis o aroganță pe final.

Portarul Răzvan Ducan a executat și transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 81.

Pentru FCSB 2 urmează un meci al orgoliilor, pe 24 septembrie, de la ora 17:00, împotriva lui CS Dinamo București, echipa Ministerului de Interne.

Dan Petrescu sare în apărarea unui antrenor din Liga 1: „Așa e în România!”

Acuză jucătorii de la FCSB pentru începutul slab al lui Andrea Compagno: „Foarte mulți individualiști. Cordea are vedetisme în cap”