FOTBAL  »  LIGA 3  »  INEDIT

Ce moment! Fiul lui Alexandru Tudor i-a dat gol lui Dinamo în Liga 3: „N-are aere de superioritate”

Vlad Tudor, în stânga / Sursă foto: Gabriela Neacșu (Facebook@ FC Argeș Official)

Articol de - Publicat sambata, 27 noiembrie 2021 15:13 / Actualizat sambata, 27 noiembrie 2021 16:43

Vlad Tudor (18 ani), fiul fostului arbitru Alexandru Tudor, a înscris din nou în Liga 3. A făcut-o în poarta lui Dinamo II, în remiza spectaculoasă dintre satelitul câinilor” și cel al lui FC Argeș, 2-2, contând pentru etapa #14 din Seria 4.

La două luni după ce înscria primul său gol la seniori, Vlad Tudor a recidivat, marcând în poarta lui Dinamo II. S-a întâmplat vineri, în Liga 3, într-un meci care a adus în prim plan câteva nume cunoscute în ambele tabere, printre care fiul lui „Brad Pitt”, dar și Cătălin Hîldan jr., nepotul „Unicului Căpitan”.

Cine îi mai salvează? 3 concluzii după derby-ul sărac Dinamo - FCU Craiova
DINAMO - FCU CRAIOVA 0-0

Vlad Tudor, gol la un minut după ce a intrat în teren

Trimiși de Rednic la echipa a doua, Valentin Borcea și Geani Crețu au înscris pentru roș-albi în primele 20 de minute ale partidei, însă piteștenii au ieșit la rampă în repriza secundă. Introdus la pauză de către Constantin Schumacher, atacantul Vlad Tudor a înscris la doar un minut după intrarea în teren: șut plasat din interiorul careului, nicio șansă pentru goalkeeper-ul Oncescu

Tiberiu Coman, colegul lui Tudor din ofensivă, a restabilit egalitatea câteva minute mai târziu, argeșenii „răpindu-le” astfel victoria „câinilor”, în meciul disputat pe stadionul „Progresul Spartac” din Capitală.

Faceți cunoștință cu fiul lui Alexandru Tudor! Povestea unui adolescent atipic: locuiește la cămin și vine cu trotineta la antrenament + a înscris primul gol la seniori
SPECIAL GSP

Dinamo II - FC Argeș 2-2 (2-0)

Dinamo II: Denis Oncescu – Mario Zamfir, Alin Dudea, Deniz Giafer, Cătălin Hîldan, Claudiu Stan, Geani Crețu, Valentin Borcea, Ionuț Floarea, Mario Șutru, Andrei Spînu
Rezerve: Alexandru Stoian – Andrei Stelea, Andrei Mitran, Flavius Vioiu, Dragoș Bănică, Vlăduț Stanciu
Antrenor: Sorin Colceag

FC Argeș II: Bucur – Mălin, I.Oprescu, Aguță, Curescu (min.50 Tecuceanu) – Găleșeanu, Dinoci (min. 46 V.Tudor), Butoiu, Duminică (min.90 Bălașa) – G.Oprescu (min.46 Ciuciulete), Coman (min.82 Drugan)
Rezerve: Frumuzache, Miu, Tobias, Stoica
Antrenor: Constantin Schumacher

În luna septembrie, GSP.ro a prezentat pe larg povestea fiului lui Alexandru Tudor. Acesta are doar 18 ani și e considerat unul dintre puștii de viitor din curtea lui FC Argeș

E un băiat care și-a văzut de treaba lui, care e preocupat de pregătire. Are un plus pe partea fizică pentru că mama lui, soția domnului Tudor, e antrenoare de atletism. Din punct de vedere tehnico-tactic, a avut o creștere însemnată, iar din aces motiv a și ajuns să joace la Liga 3. Cred că va ajunge să facă parte din lotul echipei mari.

Vlad a fost integrat de vestiar, chiar e o figură în cadrul grupei. E un băiat modest, are un comportament specific vârstei, n-are aere de superioritate, nu e diferit pentru că e băiatul cui e.

- Robert Enache, antrenor FC Argeș U19

VIDEO Vlad, fiul lui „Brad Pitt” Tudor, vrea la prima echipă a lui FC Argeș: „Sper să prind măcar 10-15 minute”

Vezi și alte știri de actualitate:

VIDEO Mircea Rednic s-a dezlănțuit când a auzit dezvăluirile GSP: „Zici că am preluat Barcelona! Să vină Zidane, că e liber!”

EXCLUSIV Undă verde pentru noul stadion ultramodern din Liga 1: „Vă asigur că se va finaliza! Va fi o «bijuterie»”