FOTBAL  »  LIGA 3  »  CSA STEAUA - FCSB 2

Sancțiuni după CSA Steaua - FCSB 2 » Comunicatul Jandarmeriei București: „Facem în continuare verificări”

FOTO: Facebook @AS47 +29   FOTO
FOTO: Facebook @AS47

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 martie 2021 21:34 / Actualizat sambata, 13 martie 2021 22:17

Jandarmeria București a aplicat 28 de sancțiuni după partida dintre CSA Steaua și FCSB 2, încheiată la egalitate, scor 1-1. 

Fanii din Peluza SUD nu au avut voie pe terenul cu numărul 5 din Ghencea, dar și-au făcut apariția în baza sportivă. Au afișat mai multe mesaje de luptă, au aprins câteva torțe și s-au ales cu sancțiuni din partea jandarmilor.

Sancțiuni după CSA Steaua - FCSB 2. Comunicatul Jandarmeriei:

„În legătură cu meciul de fotbal dintre CSA Steaua și FCSB 2, Direcția Generală de Jandarmi a Municipiului BUCUREȘTI face următoarele precizări: Până la acest moment, au fost aplicate 28 de sancțiuni contravenționale, după cum urmează: 

  • 4 sancțiuni, în valoare totală de 1200 de lei, pentru tulburarea ordinii publice și nerespectarea măsurilor de ordine stabilite pentru buna desfășurare a manifestației sportive, conform Legii 61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice, republicată;  
  • 24 de sancțiuni, în valoare totală de 5000 de lei, pentru nerespectarea măsurilor individuale de protecție sanitară, conform Legii 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19.

În continuare, se fac verificări pentru identificarea tuturor celor care au încălcat normele legale în vigoare, în vederea luării măsurilor legale ce se impun”, a anunţat Jandarmeria Bucureşti.

VIDEO Căpitanul CSA l-a pus la punct pe Octavian Popescu: „Figuri și o aroganță de neînțeles. Nu l-am văzut azi, nu are chef de Liga 3

Citește și alte știri despre CSA Steaua - FCSB 2: 

Emoții pentru FCSB! Octavian Popescu, accidentat în Liga 3 cu 6 zile înainte de meciul cu CFR Cluj

VIDEO Gafe URIAȘE de arbitraj în CSA Steaua - FCSB 2 » Gol anulat pentru un fault pe care nu l-a văzut nimeni și penalty nedat

Citește și:
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Superliga
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maxim cât vom putea! Debandadă!”
Superliga
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maxim cât vom putea! Debandadă!”
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Superliga
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Campionate
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (1)
manutd.steaua
manutd.steaua  •  14 Martie 2021, 00:28

Astia i-au sustinut 12 ani la fiecare meci,iar acum s-au intors impotriva lor! Mentalitate ultras

Vezi toate comentariile (1)
Comentează