FOTBAL  »  LIGA 3  »  CSA STEAUA - PROGRESUL SPARTAC 4-1

CSA Steaua, 3 din 3! Victorie categorică împotriva celor de la Progresul Spartac, sub privirile lui Ilie Dumitrescu

CSA Steaua - Progresul Spartac 4-1 // foto: captură Youtube @ Steaua TV +5   FOTO
CSA Steaua - Progresul Spartac 4-1 // foto: captură Youtube @ Steaua TV

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 septembrie 2020 19:01 / Actualizat sambata, 26 septembrie 2020 19:38

CSA Steaua s-a impus în fața celor de la Progresul Spartac, scor 4-1, într-un meci contând pentru a treia etapă din Seria 4 a Ligii 3.

Pe terenul 5 din complexul Ghencea și sub privirile lui Ilie Dumitrescu, „militarii” au obținut a treia victorie din acest sezon, în tot atâtea meciuri disputate. Singurul eșec din acest sezon pentru Steaua a avut loc în turul 2 al Cupei României, unde steliștii au fost eliminați de Popești Leordeni, scor 0-1.

Bogdan Chipirliu a deschis scorul în minutul 11, cu o lovitură de cap după o centrare a lui Bărbulescu, iar Emilian Pacionel a majorat avantajul gazdelor cu 2 minute înainte de pauză, finalizând cu latul o pasă venită de la Adrian Ilie. Steaua a dus scorul la 3-0 prin același Bogdan Chipirliu, care a înscris în minutul 70 după o centrare din partea stângă a lui Nițu. 

Oaspeții au redus din handicap în minutul 87, dar Steaua a mai înscris o dată, doar 3 minute mai târziu, prin Enceanu, care a reușit un gol de efect, dintr-un unghi închis.

Primul „11” folosit de CSA Steaua: Ștefan Mușat, Marian Neagu, Wallace, Dean Beța, Adrian Ilie, Valentin Bărbulescu, Liviu Băjenaru, Florin Răsdan, Emilian Pacionel, Alexandru Zaharia, Bogdan Chipirliu

Steaua urcă pe primul loc în Seria 4 a Ligii 3, cu 9 puncte după 3 meciuri și golaveraj 11-3. Progresul coboară o poziție, având 6 puncte și golaveraj 9-6.

Mai multe știri din ligile inferioare:

Au uitat de protocol: zeci de oameni în tribune la Comuna Recea - Rapid! Înghesuială și la gardul stadionului

Cum arată noua siglă a Craiovei lui Mititelu » Nu mai poate folosi numele „Universitatea Craiova”!

Citește și:
Raluca, soția fostului internațional din Superliga, revine în televiziune după 8 ani: „Mă întorc mai puternică” » Cum arată acum
Stiri extrasport
Raluca, soția fostului internațional din Superliga, revine în televiziune după 8 ani: „Mă întorc mai puternică” » Cum arată acum
Cu titlul pe masă! Decizia luată de LPF și „operațiunea elicopterul” pentru ultima etapă capitală
Superliga
Cu titlul pe masă! Decizia luată de LPF și „operațiunea elicopterul” pentru ultima etapă capitală
UEFA ar putea interzice meciurile pe „cel mai frumos stadion din Europa” » Arena are nevoie de modificări urgente
Campionate
UEFA ar putea interzice meciurile pe „cel mai frumos stadion din Europa” » Arena are nevoie de modificări urgente
Șoc în Argentina » Unul dintre eroii finalei cu Franța din 2022 nu a prins lotul lărgit pentru Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Șoc în Argentina » Unul dintre eroii finalei cu Franța din 2022 nu a prins lotul lărgit pentru Mondial
O companie aeriană se retrage din România și anulează cursele.
Profit.ro
O companie aeriană se retrage din România și anulează cursele.
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mărturia-document a eroului Helmut Duckadam despre Sevilla '86: „Valentin a obținut o facilitate nesperată!”


Comentarii (7)
lucghencea
lucghencea  •  26 Septembrie 2020, 19:46

Bravo . Hai STEAUA !

red47army
red47army  •  26 Septembrie 2020, 21:43

Inainte steaua...

10aripa
10aripa  •  26 Septembrie 2020, 20:24

Ceva logic...Steaua Bucuresti va reveni in L1!

Vezi toate comentariile (7)
Comentează