FOTBAL  »  LIGA 3  »  RAPID - DELTA DOBROGEA TULCEA 5-0

LIGA 3 // Încălzirea perfectă pentru "derby-ul" cu FCSB 2! Rapidul a făcut spectacol cu Delta Dobrogea Tulcea și revine în vârful clasamentului

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 septembrie 2018 17:32

Rapid a trecut cu bine peste dezamăgirea semieșecului de etapa trecută, 1-1 la Popești Leordeni, și a obținut o victorie categorică în etapa a 3-a din Liga 3, 5-0 pe teren propriu cu Delta Dobrogea Tulcea.

Echipa lui Constantin Schumacher nu a avut deloc emoții și a controlat partida în totalitate. Primul gol a venit după doar 4 minute și i-a apariținut lui Vlada, care a înscris din câțiva metri.

Cârstocea a majorat avantajul giuleștenilor în minutul 31, cu un șut frumos, cu stângul, de la marginea careului.

După pauză, Rapid s-a dezlănțuit: lituanianul Matulevicius a înscris simplu în minutul 50, iar Jurj și Goge au înscris în final, completând o seară frumoasă în Giulești, populat la acest meci doar cu 1.500-2.000 de fani.

Rapid acumulează 7 puncte și urcă pe locul 2, giuleștenii fiind la egalitate cu SC Popești Leordeni, CS Afumați și Unirea Slobozia.

Etapa viitoare, Rapid va juca un derby, în deplasare cu FCSB 2.

Rapid - Delta Dobrogea Tulcea 5-0
Au marcat:
Vlada '4, A. Cârstocea '31, Matulevicius '50, Jurj '86 p., Goge '90+4

Echipa de start a Rapidului: Ciuculescu - Voicu, Maftei, Iacob, Demici - Ilie, Jorza, Cârstocea, Grigore - Matulevicius, Vlada
Rezerve: Drăghia, Lădaru, Burlacu, Jurj, Goge, Dovleac, Neacșu
Antrenor: Constantin Schumacher

Vezi și: EXCLUSIV Matulevicius explică de ce a ales să vină la Rapid și recunoaște: "Am fost aproape să mă las de fotbal"