FOTBAL  »  LIGA 3  »  METALUL BUZĂU - CSA STEAUA 2-2

CSA Steaua, un nou pas greșit în Liga 3! FCSB 2 se apropie periculos de „militari”

Metalul Buzău - CSA Steaua 2-2 // foto: captură YouTube @ Steaua TV

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 noiembrie 2020 17:29 / Actualizat sambata, 07 noiembrie 2020 17:34

CSA Steaua a ajuns la a doua remiză conscutivă în Liga 3, după ce nu a putut trece de Metalul Buzău în meciul de astăzi, scor 2-2.

„Militarii” pierd teren în fruntea Seriei 4 din Liga 3. Au ajuns la al doilea egal consecutiv, după ce etapa trecută au reușit doar o remiză albă cu CS Tunari.

Astăzi, într-un meci jucat la Buzău, steliștii au făcut 2-2. Au deschis scorul, în primul minut de prelungire al primei reprize, grație unui penalty transformat de Emilian Pacionel. Gazdele au răsturnat scorul în partea a doua, printr-o „dublă” a lui Andrei Pavel (minutele 63 și 79), însă echipa lui Oprița a evitat eșecul printr-un gol reușit de Florin Răsdan la ultima fază de atac a meciului (minutul 90+5).

FCSB 2, imediat sub Steaua

Cu acest punct, CSA Steaua ajunge la un total de 23 din primele 9 etape, având doar 2 avans față de FCSB 2, ocupanta poziției secunde. În următoarea etapă, FCSB 2 va primi vizita lui Dinamo 2, în timp ce „militarii” vor da piept cu CS Balotești, în deplasare.

VIDEO. Cum arată bijuteria de 100 de milioane de euro din Ghencea filmată cu drona