echilibrat
echilibrat  •  02 Noiembrie 2018, 17:53
Postat de alenb pe 02 Noiembrie 2018, 16:56

Atata timp cat s-a anuntat ca nu se vand bilete, este normal sa fi venit toti fanii Stiintei la stadion. Daca nu are FC U Craiova suporteri de ce nu-i permite primaria sa joace pe "Oblemenco" sa vedem si noi ca nu are? Le e frica ca vin 10 mii la Liga 3?

S-a anuntat ca se ofera 300 de bilete oaspetilor. Dar pe net s-a mobilizat sa vina toti - ca vor forta intrarea la stadion. La meciul amical cu Suedia, mititeii s-au mobilizat din nou. Si au fost 1000 de oameni - au ramas destule locuri goale la stadionul Oblemenco Pai unde erau aia 10000 ? Cum sa-i lasi pe Oblemenco pe astia sa rupa scaune si sa provoace incendii ? Cind mititelu a avut exclusivitate la stadionul Oblemenco, 2005-2013, intra cineva acolo vara voia lui ? Eu sint pentru lasarea noii echipe boovene pe Oblemenco, dar sa-si schimbe numele, culorile si sa nu mai copie sigla Stiintei. Crezi ca daca vine unul si-si face o clona la Milano cu numele, FC Internazionale, primaria din Milano va lasa acea clona sa joace pe stadionul unde Inter joaca ?

mobutu
mobutu  •  02 Noiembrie 2018, 17:18
Postat de moshu_ultra.natzionalist pe 02 Noiembrie 2018, 17:07

E adevărat că vouă, oltenilor, vă e frică de neveste ?

hahhahahaaaaaaaaa....cei mai multi murim de frica lor...le ologim de frica!!:))))))))) si dup-aia fugim la scolile alea de gradati !!

moshu_ultra.natzionalist
moshu_ultra.natzionalist  •  02 Noiembrie 2018, 17:07
Postat de mobutu pe 02 Noiembrie 2018, 17:00

comenteaza, ma, la fotbal dar la echipa ta....comenteaza acolo cat vrei....LA ECHIPA TA !! zisei eu ceva de banateni (sau moldoveni) - ce sigla e aia a ta?? nu se distinge bn....

mobutu
mobutu  •  02 Noiembrie 2018, 17:00
Postat de alenb pe 02 Noiembrie 2018, 16:57

Pai imi vad de treaba mea, sunt microbist si comentez de fotbal, ai vreo problema maimutoiule?

alenb
alenb  •  02 Noiembrie 2018, 16:57
Postat de mobutu pe 02 Noiembrie 2018, 16:56

vezi-ti , ma, de treaba ta, de echipa ta...au oltenii o vorba: te bagi ca musca in *** calului!!

alenb
alenb  •  02 Noiembrie 2018, 16:56
Postat de echilibrat pe 02 Noiembrie 2018, 16:40

In doi ani Universitatea Craiova va juca in grupele EL. Peste doi ani, mititelu isi face o noua clona, dupa ce o baga in insolventa si pe asta. Unde-s milioanele de suporteri ai mititeilor ? La Extensiv azi au fost vreo 500-600. La transmisia online au fost cam 2000 de oameni - statistica afisata online. Deci 2500 (hai sa zicem ca nici unul dintre fanii Stiintei nu a vazut meciul online, ca nu-i intereseaza liga 3). Pai maxim 2500 de suporteri e mai putin decit Sepsi si Dunarea Calarasi :-) Si aia chiar sint suporteri independenti, nu sint cirezi de babuini controlate de catre oamenii "patronului" Gogoasa si Blondu.

mobutu
mobutu  •  02 Noiembrie 2018, 16:56
Postat de alenb pe 02 Noiembrie 2018, 16:52

Sa inteleg si eu ce s-a intamplat.. Clona 2- U Craiova 1-1. Stadionul 3 sferturi gol pentru ca echipa gazda a ingradit dreptul publicului sa asiste la meci nepunand in vanzare bilete (caz unic chiar si pentru Romania), arbitrul fura ca-n codru pentru clona politica, eliminare din prima repriza, penalty, iar clona tot nu castiga? Dzeu n-a fost pesedist astazi, a fost cu Stiinta!