FOTBAL  »  LIGA 3  »  DEBUT

VIDEO Patrick Petre, gol la debutul pentru Brăila, formația antrenată de tatăl său

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 martie 2020 17:44

Dacia Unirea Brăila, formația antrenată de Florentin Petre (44 de ani) în Liga 3, a câștigat primul meci oficial din 2020, scor 4-1, împotriva Metalului Buzău.

Brăila s-a întărit serios în toate compartimentele în această iarnă. Ovidiu Onosă, fostul patron al Snagovului, a preluat formația brăileană și a dus acolo o parte bună din jucători. Pe lista transferurilor s-a numărat și Patrick Petre (22 de ani).

Situația Daciei în clasament era un dezastruoasă, penultima, cu doar 8 puncte și un golaveraj extrem de slab, 9-36. Astăzi, la primul meci cu noul lot, Brăila a defilat în fața Metalului Buzău, echipa de pe locul 10. Gazdele conduceau cu 4-0 la pauză, prin „dubla” lui Florin Lungu și reușitele Valentin Robu și Patrick Petre. Oaspeții au marcat golul de onoare în prelungirile partidei.

VIDEO // Patrick Petre, gol din penalty pentru Brăila

Runda următoare, programată pe 14 martie, Brăila se deplasează pe terenul ultimei clasate, ACS Recolta Gheorghe Doja.

Vezi și:

FC Argeș bifează o lovitură de imagine în plin sezon » Un jucător emblematic a fost cooptat în staff