FOTBAL  »  LIGA 3  »  VIITORUL DĂEȘTI - FC U CRAIOVA 1948 0-2

Viitorul Dăești - FC U Craiova 1948 0-2 // VIDEO Promovarea-i tot mai aproape! Oltenii s-au impus din nou și domină autoritar clasamentul din Liga 3

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 noiembrie 2019 19:50

FC U Craiova 1948 continuă cu succes drumul spre mult râvnita promovare în Liga 2. Vineri, alb-albaștrii antrenați de Eugen Trică au mai obținut o victorie în Liga 3, 2-0 în deplasarea cu Viitorul Dăești.

Problema învingătoarei din partida de la Dăești nu s-a pus în nicio clipă. Craiovenii au controlat meciul și au schimbat pentru prima oară tabela în minutul 31, grație reușitei lui Claudiu Bălan. Marian Stoenac, în minutul 75, a stabilit scorul final al partidei.

Echipa finanțată de Adrian Mititelu domină cu autoritate clasamentul Seriei a patra din Liga 3. Oltenii au 38 de puncte, cu 13 mai multe decât Șoimii Lipova, Progresul Pecica și Crișul Chișineu Criș, toate cu 25 de puncte.

Viitorul Dăești - FC U Craiova 1948 0-2 (meci integral):

Vezi și:

Sechestru pe averea lui Adrian Mititelu! Patronul lui FCU Craiova pus sub acuzare în dosarul Maxitec

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”