LIGA 4  ·  LIGA 4

CSA Steaua, desemnată câștigătoarea Cupei României, faza municipală

CSA Steaua, desemnată câștigătoarea Cupei României, faza municipală
CSA Steaua, desemnată câștigătoarea Cupei României, faza municipală

Articol de - Publicat vineri, 31 iulie 2020 18:01 / Actualizat vineri, 31 iulie 2020 18:03

CSA Steaua joacă mâine în barajul de promovare în Liga 3, cu Argeșul Mihăilești.

Formația pregătită de Daniel Oprița a primit azi o veste bună. AMFB a desemnat-o câștigătoare a Cupei României, faza municipală.

„Desemnarea CSA Steaua București ca și câștigătoare a Cupei României, faza municipală, ediția 2019-2020. Acest fapt se datorează imposibilității celorlalte trei echipe calificate in semifinalele competiției, ACSU Poli, AFC Bucharest United si CS Progresul 2005, de a asigura măsurile instituite de Guvern pentru disputarea jocurilor”, informează Asociația Municipală de Fotbal București.

Rapid a cerut ca Steaua să nu aibă drept de promovare!

Rapid a constestat la FRF dreptul celor de la CSA Steaua de a participa la barajul pentru promovarea în Liga 3. 

Clubul giuleștean a contestat modul în care „militarii” au fost desemnați campioni de AMFB și cere desemnarea reprezentantei Bucureștiului pe teren. Comisia de Disciplină a Federației va judeca astăzi cazul.  



De ce ar fi fost ucisă tânăra din Jilava! Vecinul care a sunat la 112 a făcut mărturisiri dubioase
Libertatea
Comentarii (1)
liviuemil  •  31 Iulie 2020, 19:41

Ce trebuie sa mai faca csa si cei din spatele ei ca sa fie declarata campioana Romaniei?

Vezi toate comentariile (1 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
10:00 Tenis, WTA
Turneul din Dubai
Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2
Dunărea Călărași - Ripensia Timișoara
Digi 1, Telekom 1, Look Sport
13:00 Fotbal, Liga 2
ASU Politehnica Timișoara - Metaloglobus
Digi 1, Telekom 1, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A
Roma - Genoa
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
15:00 Fotbal, Liga 1
Astra - Hermannstadt
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
16:00 Fotbal, Premier League
Liverpool - Fulham
Eurosport
16:00 Fotbal, Serie A
Fiorentina - Parma
Digi 3, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A
Verona - Milan
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
16:30 Tenis, WTA
Turneul din Lyon
Digi 2
17:15 Fotbal, La Liga
Atletico Madrid - Real Madrid
Digi 1, Telekom 1, Look Sport
18:30 Fotbal, Premier League
Manchester City - Manchester United
Eurosport
19:00 Fotbal, Serie A
Sampdoria - Cagliari
Digi 3, Telekom 3, Look Sport 2
19:30 Fotbal, La Liga
Real Sociedad - Levante
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
20:30 Fotbal, Liga 1
FCSB - Gaz Metan
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:15 Fotbal, Premier League
Tottenham - Crystal Palace
Eurosport
21:45 Fotbal, Serie A
Napoli - Bologna
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
22:00 Fotbal, La Liga
Athletic Bilbao - Granada
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
Program TV complet
Liga 1