FOTBAL  »  LIGA 4  »  CSA

CSA Steaua, emoții mari în această etapă, înaintea duelului de foc cu Academia Rapid. Cum arată clasamentul

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 octombrie 2017 17:59

Steaua s-a impus la limită în fața formației AS Tricolor, ocupanta locului 5 în clasamentul Ligii 4, scor 1-0, cu un gol înscris în ultimele minute de joc, în etapa a șaptea a campionatului.

"Militarii" au câștigat datorită golului marcat de golgeterul Alin Predescu în minutul 85 și sunt la un singur punct în spatele adversarei din etapa viitoare, Academia Rapid.

Steliștii au însă un meci mai puțin disputat, în condițiile în care Sportul Studențesc s-a retras din competiție, iar victoria obținută în fața echipei din Regie a fost anulată.

CSA Steaua și Academia Rapid sunt singurele echipe din Liga 4 a Bucureștiului fără vreo înfrângere în acest sezon.