FOTBAL  »  LIGA 4  »  CSA STEAUA

CSA Steaua nu renunță la procesul cu Academia Rapid! Anunț categoric făcut în această dimineață : "Mergem la FRF! Nu ne oprim"

FOTO: Guliver/GettyImages
FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat joi, 07 iunie 2018 14:06

Cristian Petrea, comandantul Clubului Sportiv Steaua, a vorbit despre situația echipei de fotbal și a spus că CSA va merge la FRF pentru a contesta dreptul de joc al celor 5 fotbaliști de la Academia Rapid: Ionuț Voicu, Vasile Maftei, Daniel Niculae, Marian Vlad și Petre Goge.

"Suntem triști pentru că timp de un an de zile am investit mult suflet. Dar așa e sportul. Noi vom continua, nu ne oprim după un an. Acest proiect trebuie să ajungă în Liga 1, să joace pe noul stadion. Nu ne vom opri până nu ne îndeplinim obiectivul.

Astăzi voi discuta cu domnul Talpan. După ce vom primi, probabil azi, confirmarea deciziei de la AMFB, vom ataca la FRF. Vom continua proiectul unde va fi cazul. Dacă vom avea câștig de cauză, vom juca în Liga a 3-a, dacă nu, vom evolua în Liga a 4-a.

Avem mai multe procese acum cu Gigi Becali. Dorim ca justiția să ne dea dreptate. Cel mai important este să recuperăm prejudiciul de 37 de milioane de euro", a declarat Cristian Petrea la Pro X.

Citește și: Verdictul Comisiei în privința contestației lui Talpan împotriva Rapidului » Scandal în sală!

Citește și:
Arsenal este noua campioană a Angliei după 22 de ani! » Bournemouth a încurcat-o pe Manchester City
Campionate
Arsenal este noua campioană a Angliei după 22 de ani! » Bournemouth a încurcat-o pe Manchester City
Daniel Pancu a anunțat primele plecări de la CFR: „Da, pleacă doi jucători! Sunt titulari amândoi” + Gazeta a aflat numele
Superliga
Daniel Pancu a anunțat primele plecări de la CFR: „Da, pleacă doi jucători! Sunt titulari amândoi” + Gazeta a aflat numele
Adrian Mutu știe de ce a fost numit Marius Baciu la FCSB: „Gigi m-a ascultat pe mine!”
Superliga
Adrian Mutu știe de ce a fost numit Marius Baciu la FCSB: „Gigi m-a ascultat pe mine!”
Decizie-bombă: Southampton, descalificată din lupta la promovare, fiindcă și-a spionat adversara
Campionate
Decizie-bombă: Southampton, descalificată din lupta la promovare, fiindcă și-a spionat adversara
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (53)
1240055756008655
Dan Popescu  •  07 Iunie 2018, 15:10

O sa-i luati pielea lui Becali ca bani va da doar de-o ciorba.Erati aproape de faliment cand a preluat ciobanul si acum va dati pagubiti.Cati bani ati produs cu marca Steaua la celelalte sectii din club? Zero .Vise placute!

10215474029993827
Razvan Nick Niculescu  •  07 Iunie 2018, 15:05

In liga a 4 a o sa ramineti multi ani de acuma, o sa abandoneze si armata ca doar nu poate cheltuii banii poporului la infinit!!!!

104343947122875
Anton Pan  •  07 Iunie 2018, 15:58

Proiectul FC Kaki al cazărmii staliniste a armatei-CSA va continua la Ghencea militar acolo unde este locul acestei relicve abominabile a ocupației sovietice! Iar Petrea va continua sa devalizeze popota asa cum sta bine unui ofițer care se ocupa de sport si este mai mult decât supraponderal!

Vezi toate comentariile (53)
Comentează