FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETRAPA 15

Spectacol total în lupta pentru promovare: 4 goluri în 5 minute la Brăila - Petrolul și 6 reușite în Farul - Mioveni! Toate rezultatele zilei + clasamentul

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 noiembrie 2018 15:56

Astăzi s-au jucat 8 partide din etapa a 15-a din Liga a 2-a și s-au înregistrat rezultate spectaculoase.

Chindia Târgoviște s-a impus pe terenul CS Balotești, locul 18, scor 4-1, și este în continuare lider în clasament. Academia Clinceni continuă pe locul locul 2, după 2-0 cu ASU Poli, locul 11. Sportul Snagov, echipa de pe locul 3, s-a impus și ea, 2-0 cu Energeticianul.

Petroul și Dacia Brăilă au oferit un meci spectaculos. Brăilenii au condus de două ori, cu 1-0 și 2-1, dar ploieștenii au revenit de fiecare dată. Startul reprizei a doua a fost unul spectaculos, marcându-se de patru ori în cinci minute.

Farul și CS Mioveni au oferit și ele un meci spectaculos, meciul dintre cele două terminându-se la egalitate, 3-3.

FINAL // Farul - CS Mioveni 3-3 (Fotescu 40', Păun 67', Moise 71'/V. Balint 3', Stoica 45+3', Rădescu 52')
FINAL // Dacia Unirea Brăila - Petrolul  2-3 (Bebey 15', A. Niță 57' / Cl. Herea 57', Saim 59', Arnăutu '62)
FINAL // Daco-Getica - Luceafărul Oradea 3-1 (Nica 33', Voicu 39', Teut 65'/ Codoban 72')
FINAL // Pandurii - Metaloglobus 1-2 (Skoric 61' / Niculae 15', O. Herea 19')
FINAL // Sportul Snagov - Energeticianul 2-0 (Lică 77', Huiban 81')
FINAL // ACS Poli Timișoara - Aerostar 1-2 (Drăghici 7'/ Vraciu 60', 80')
FINAL // Academica Clinceni - ASU Poli Timișoara 2-0 (Patriche 25', Barbu 63')
FINAL // CS Balotești - Chindia Târgoviște 1-4 (Neagu 40'/ Neguț 8', 27', 76', Mihai 56')

Vineri s-a jucat Ripensia - FC Argeș, 1-1, iar duminică are loc meciul UTA Arad - U Cluj.

Clasamentul după meciurile de azi

clipboard01

Vezi și: VIDEO + FOTO Fază de cascadorii râsului în Liga 2 » Portarul Farului a gafat incredibil

Vezi și: VIDEO Haos la Timişoara: arbitrul a oprit mai repede jocul ACS Poli – Aerostar! Apoi l-a reluat la protestele gazdelor + scandal la vestiare: "Ordinarilor, luaţi banii din biserici"