Comentarii (4)
victor33
victor33  •  04 Iulie 2019, 12:24
Postat de maistor_kokir pe 04 Iulie 2019, 02:47

Un penalty usor acordat, si o gafa a lui Prunea, astea au fost golurile Argentinei. Intr-adevar Argentina a jucat f bine cu Romania, dar nici vorba de noroc sau sansa, pur si simplu nationala Romaniei era la apogeu in vara lui '94. Maradona n-ar fi adus nici un plus, era mai degraba o frana in acea perioada. P.S. Prunea ca si cu Suedia, a combinat, interventii salvatoare cu mari gafe, din care s-a luat gol, dar, pe principiul ca echipa castigatoare nu se schimba, a ramas titular si cu Suedia.

Si penalty-ul lor acordat foarte usor, dar si lovitura libera din care a marcat Ilie a fost absolut inexistenta, ca sa fim corecti. :)

victor33
victor33  •  04 Iulie 2019, 12:21
Postat de anastasiu pe 04 Iulie 2019, 10:56

Batistuta sta foarte cu matematica! 30 de suturi au tras probabil ambele echipe, Romania avand doar in prima repriza cel putin 4 suturi pe spatiul portii!

Exact! La pauza puteam sa avem lejer 4-1, vreo doua actiuni Ilie Dumitrescu si sut (pe poarta) Gica Popescu, scos greu de portar. Prima repriza s-a terminat cu Romania atacand furibund.