Comentarii (15)
tororosso
tororosso  •  08 Martie 2021, 14:54

O adunătură de păpădii cu care Rădoi vrea să bată naționala Germaniei . Un lot fără valoare care nu vor pune probleme adversarilor la calificare ,poate doar cu Liechtenstein să zâmbească la finalul partidei .

mattteo
mattteo  •  08 Martie 2021, 14:32
Postat de bertino pe 08 Martie 2021, 13:33

Cel mai tare e Raducu Ionut, eterna speranta a buturilor nationale. Un mediocru care inainte sa fie trecut pe tusa lua constant 4-5 goluri pe meci cand juca la Genoa. Cu astia defilam

RADU era cam singurul portar din Serie A care apara la 20 de ani. Si a avut evolutii FOARTE BUNE la Genoa, nu mai denatura trecutul, ca nu merge. A fost si principalul artizan al parcursului Romaniei U21 la Euro, ca fara el aparand penalty cu Portugalia in minutul 94 nu am fi ajuns acolo. Iar ca motivator in vestiar la turneul final a demonstrat ca e un lider. Radu are calitate mare de tot, ca traieste in Italia ***

bertino
bertino  •  08 Martie 2021, 13:33

mattteo
mattteo  •  08 Martie 2021, 13:31

De ce Mogos, Nedelcearu si Bancu si nu Manea, Burca si Camora langa Chiriches? Ca sunt 3 de la aceeasi echipa si se cunosc, stiu cand sa iasa impreuna la offside. Eu zic ca echipa va fi: Nita-Manea, Burca, Chiriches/Nedelcearu, Camora- R Marin- Man, Ianis, Stanciu, Mihaila- Keseru. Cu Tanase, Maxim, Puscas, Bicfalvi intrand a 2-a repriza. Daca eram eu, as fi mers pe Nita/Lung jr- Cretu, Burca, Adrian Rus, Ganea- Maxim- Morutan, Ovidiu Popescu, Ianis, V Gheorghe- Keseru (ca altii sunt accidentati). Si il aduceam neaparat pe Adeyemi de la Salzburg la nationala. Dar nu sunt eu.