Alte știri din fotbal
Primele reacții după tragerea la sorți a grupelor pentru Campionatul Mondial 2026: „N-arată rău, numai să ajungem acolo”
0
Oficial! Alexandru Chipciu a semnat » Anunțul oficial al clubului
0
Oțelul Galați - Unirea Slobozia deschide etapa 19 din Superligă
0
Joyskim Dawa, mesaj înaintea derby-ului dintre FCSB și Dinamo: „Sper să revin în play-off, vreau să fiu pregătit 200%!” + „Play-off-ul nu este un vis, ci un obiectiv clar”
0
Știri din fotbal internațional
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
0
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
42
„Surpriză” la FIFA » Donald Trump a primit primul Premiu pentru Pace: „Am oprit atât de multe războaie. În Congo ar mai fi murit 10 milioane de oameni”
6
Marko Dugandzic, aproape de o destinație-surpriză la doar câteva zile după ce a devenit liber de contract
1
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Celebra tenismenă a „topit” zăpada de pe munți! Dayana a sfidat frigul și a aprins imaginația fanilor: „Mamma mia!”
3
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Cine este avocata acuzată că ar fi ajutat dealerii în închisoare. Schema ...
Adevărul
Sportul din București, încotro?! GSP a trimis 10 întrebări primilor 4 ...
GSP SPECIAL
Deținutul Stefan și-a chemat soția în celula intimă dintr-o închisoare de ...
Libertatea
Nu vi se pare curios ca pe Daum, de exemplu, l-au crucificat toti, anaşisti, presa, suporteri si pe buna dreptate, iar acum, cu Radoi, se tamaiaza totul intr-o resemnare colectiva ca in fata unei fatalitati inevitabile? Ne meritam soarta. Atata timp cat vom inghiti impertinente de tipul "sa vina altul sa va faca placerile" vom avea o muhaia de selectioner, obraznic, orgolios si fals asumator de esecuri. Mixul de jucatori pe care i-a amestecat ca pe carti de la un joc la altul n-a beneficiat nici de cea mai vaga pregatire tactica adecvata fiecarui adversar. Noi atacam, noi nu gandim, un fel de dezastru marca Turtucaia. Reforma fundamentala trebuie sa inceapa de la Burleanu et comp. si sa se incheie cu selectionerii fara experienta pe care si i-a ales si pentru care trebuie sa raspunda.
Probabil ca nu Radoi este cel mai bun antrenor pe care il avem insa schimbarea lui nu ar rezolva nimic. El a venit cu o idee noua de joc, cu multa indrazneala. Pe termen scurt e un dezastru asa cum s a obsevat, insa pe termen mai lung poate avea efecte benefice. Radoi e un om deschis, onest, fara prejudecati. Eroarea lui este ca incearca sa practice un joc modern, dar nu are jucatori de valoare pentru a practica un astfel de joc. Ai nostri nu stiu jocul presingului avansat, nu au viteza, iar in aparare daca nu ne aparam supraaglomerat, suntem ciuruiti.
Coman man morutan dunt peste ianis iancu sau cicaldau ! Cind e vorba de Ro ni ma intereseaza rivalitatile. Cred ca so sorescu e peste olteanul ala !
Vorbim de principii și corectitudine când cetățenii acceptă un impostor fără licență să conducă naționala?! Legalizăm golănia prin plebiscit?! Felicitări!
Demisia împreuna cu Mutu Stoichita si Burleanu
Intr-o asemenea situatie demisiile incep in mod normal de la FRF. Primul, R. Burleanu si echipa lui! Radoi va pleca oricum, mai are nevoie de acumulare de cunostinte si o patalama care sa ii confirme statusul.
Eu nu ma mai uit la meciurile echipei nationale de vreo 10 ani ca nu am ce sa vad deci din partea mea puteti sa-l pastrati pe Radoi pe viata..eu spun ca Radoi trebuia lasat sa preia mai intai o echipa de club si sa demonstreze ca este antrenor dar FRF continua sa faca experimente,oricum este greu sa aduci un antrenor de top pentru ca genul asta de antrenori prefera echipele de club asa ca mai avem de asteptat mult timp pentru o calificare la un turneu final.
Nu stiu ce vor cei care cred intr-o constructie, pe termen mediu si lung ? Nu poti face precum sovieticii, sa luam jucatorii sa-i izolam undeva in Taigaua Siberiana sa-i antrenama cateva luni/an pe acolo dupa chemele lui Lobanovski. Nu poti face o masinarie unsa si tanara in acelasi timp. Nu ai decat sa selectionezi tot ce este in forma si are cifre si sa incerci combinatii de "n" luate cate "k" pana gasesti o formula optima...
Sunt dinamovist de la 7 ani si am crescut urand din suflet fcsb si pe Radoi dar in acest context nu are nici o vina. Jucatorii sunt foarte slabi, impresari, paritii urla la televizor care pentru gloaba lui. Echipa a aratat atitudine e clar ca nu e destul dar cam ce sistem putea Radoi sa inventeze pentru a reusii sa il marcheze pe Haland cu fundasii astia ? . El a facut niste schimbari a adus jucatori tineri si incearca sa schimbe ceva in timp. Daca nu intelegem asta si speram ca odata cu aducerea lui Klopp de exemplu Romania o sa joace ca Liverpool suntem naivi. Radoi trebuie lasat sa munceasca si in 3-4 ani cu un proiect serios si mana libera poate construi ceva . Altfel o sa schimbam antrenorii dupa 2-3 luni si ramanem unde suntem
Nu sa plece, ci sa fugă și să se ascundă! Este și ne-a făcut praf! Eu inca nu uit ce a făcut la Steaua/ FCSB, când l-a pus nasul antrenor. Rădoi să își termine școala, să ia carnetul de antrenor și să o ia de jos, din liga a treia. Dacă rezultatele îl vor recomanda pentru națională, să revină, cândva. Pentru moment, nu doar că nu are calificare, dar nici instinct de antrenor. A greșit tot timpul schimbările. Nu simte nimic! Nu știe nimic!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.