FOTBAL  »  NATIONALA  »  GRUPA J

Germania - Liechtenstein 9-0! Macedonia de Nord a umilit Armenia, 5-0 » Cum arată clasamentul în grupa României

Germania - Liechtenstein 9-0

Articol de GSP - Publicat joi, 11 noiembrie 2021 23:00 / Actualizat joi, 11 noiembrie 2021 23:54

Macedonia de Nord s-a impus pe terenul Armeniei, 5-0, și păstrează în continuare șanse la calificarea la barajul pentru CM 2022. Germania - Liechtenstein s-a terminat 9-0, iar România - Islanda 0-0.

• Duminică, 14 noiembrie, România va întâlni Liechtenstein, în deplasare (ora 19:00)
Cum prindem locul de baraj pentru CM 2022 » România e la mâna Islandei înainte de ultima etapă
ROMÂNIA - ISLANDA

Unde e barajul, Mirele?! Am comis-o cu Islanda și nu mai suntem la mâna noastră! Cum terminăm pe 2
ROMÂNIA - ISLANDA 0-0

Macedonia de Nord, victorie clară contra Armeniei

Macedonenii au început tare meciul și au avut 2-0 la pauză. În minutul 22, Trajkovski a deschis scorul cu un șut din mijlocul careului, după o fază spectaculoasă creată de Ashkovski.

Bardhi a făcut 2-0 în minutul 36, după un șut spectaculos și a stabilit scorul pauzei.  În partea secundă, Macedonia de Nord a punctat tot de două ori. Bardhi a marcat din penalty (66), iar Ristovski a modificat din nou tabela în minutul 79.

Scorul final l-a stabili Bardhi. Acesta a reușit hat-trick-ul în minutul 90, transformând încă un penalty.

FINAL » Armenia  - Macedonia de Nord 0-5

Armenia - Macedonia, echipe de start:

Armenia: Yurchenko – Hambardzumyan, Terteryan, Calisir, Hovhannisyan – Udo, Mkhitaryan – Barseghyan, Zelarayan, Vardanyan – Braisco
Rezerve: Buchnev, Beglaryan, Angulu, Bayramyan,  Bichakhchyan, Geloyan, A. Grigoryan, N. Grigoryan, Karapetyan, Margaryan, Monroy, Nazaryan
Selecționer: Joaquin Caparros

Macedonia de Nord: Dimitrievski, Kostadinov, Velkovski, Musliu, Alioski – Churlinov, Bardhi, Elmas, Ashkovski – Ristovski, Trajkovski
Rezerve: Jankov, Siskovski, Zajkov, Totre, Todoroski, Spirovski, Serafimov, K. Ristevski, Miovski, Ethemi, Babunski, Atanasov
Selecționer: Blagoja Milevski

3 concluzii după România - Islanda 0-0: jucătorul de care avem nevoie urgentă