FOTBAL  »  NATIONALA  »  MUNTENEGRU U21 - ROMÂNIA U21, AZI, ORA 21:30

"Arnold" la debut » Stelea va bifa primul meci pe banca ”tineretului” în partida cu Muntenegru

Articol de - Publicat marti, 10 septembrie 2013 00:00 / Actualizat luni, 09 septembrie 2013 22:14

"Naţionala" sub 21 de ani joacă diseară, de la 21:30, cu Muntenegru: fostul portar vrea implicare totală din partea generaţiei lui Iancu şi Stanciu.

"Tineretul" a început dezastruos calificările pentru CE din 2015. "Tricolorii" mici s-au făcut de rîs în Feroe, 2-2, un meci în care au fost conduşi la pauză şi egalaţi în ultimul minut.

Între timp, selecţionerul Emil Săndoi a plecat, fiind înlocuit cu Bogdan Stelea, iar echipa îşi joacă ultima şansă la calificare în Muntenegru (diseară, ora 21:30).

"Implicare maximă"
După ce "Arnold" i-a avertizat pe tineri, "dorim rezultate şi implicare maximă!", Iancu şi compania au reacţionat.

"Trebuie să ne cunoaştem mai bine, însă victoria este necesară pentru a mai salva din începutul prost", a declarat mijocaşul stelist.

O înfrîngere înseamnă out: grupa României e infernală, Germania, Irlanda şi Muntenegru!