Alte știri din fotbal
Fostul jucător de la FCSB n-a prins echipa „Faimoșilor” » Se va duela cu Tamaș la Survivor
0
Transferat în vară, a anunțat conducerea că nu se mai întoarce în România
0
Intră Dinamo în cursa pentru Kevin Ciubotaru? Andrei Nicolescu a anunțat ce jucători vrea Kopic
0
Liber la transfer » Clauza care îl apropie pe Andrei Coubiș de Superliga
2
Știri din fotbal internațional
Poveste cutremurătoare » Unul dintre protagoniștii de la Cupa Africii pe Națiuni și-a pierdut vederea la un ochi, din cauza unei infecții
0
Antonio Cassano după eșecul lui Chivu din Supercupă: „Este cea mai mare deziluzie! Chiar nu înțeleg de ce...”
0
Aproape de o tragedie la Cupa Africii! A vrut să sărbătorească golul din prelungiri și a riscat să își rupă coloana
0
Steaua Roșie Belgrad a prezentat noul antrenor » Se întoarce după trei ani la fosta adversară a FCSB-ului
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Fosta soție a legendarului Tom Brady s-a căsătorit în secret cu antrenorul de jiu-jitsu: „Nu ar trebui să fiu învinovățită”
1
Imagini fabuloase » Își dispută meciurile de acasă pe cel mai pitoresc stadion din Europa!
1
După ce și-a mărit sânii, jucătoarea de tenis a intrat pe o platformă pentru adulți » Va câștiga într-un an mai mult decât în întreaga carieră
2
Prezentatoarea TV și-a sărbătorit ziua de naștere într-o ținută extrem de provocatoare: „Un zece curat”
3
Legăturile lui Ion Iliescu cu generalii din rețeaua „Corbii” racolați de ...
Libertatea
Țara considerată „veriga cea mai slabă” a Europei în fața Rusiei lui Putin
Adevărul
„Legendă GSP”, Rodion Cămătaru a vrut să investească în Grecia, dar a avut ...
GSP SPECIAL
Peste 56% dintre magistrații din România au completat chestionarul CSM ...
Libertatea
Sincer, era 100% sigur ca se vor lega de faptul ca adversarii au jucat cu un om mai putin si de asta a batut Romania. Daca nu era ala eliminat, atunci pomeneau ca a fost un amical. Si tot asa... Daca nici la victorii nu ne mai bucuram, atunci am luat-o razna de tot! Piturca spune ca a dus nationala pe locul 7. Dar si acolo s-au luat in considerare amicalele. In alta ordine de idei, in Polonia, chit ca nu s-au mai omorat cu firea polonezii in ultima jumatate de ora, dar am jucat ceva fotbal, s-a marcat un gol dupa luni de seceta si era cat p-aci sa se mai marcheze inca unul, iar la 2-3, cu 15 minute inainte de final, parca vad ca alta era soarta meciului! Daca tot ne lamentam si comentam ca am castigat 11 la 10, de ce nu s-a luat nimeni de francez ca a acordat ambele penalty-uri f.usor. Nu zic ca nu ar fi fost circumstante de penalty, dar, oricare alt arbitru, daca da la 0-0 un 11m la limita, se abtine in a-l mai da si pe cel de-al doilea, tot la limita. PS: nu caut scuze si nu vreau sa pozez in avocatul lui Daum, dar poate merita si o urma de ingaduinta. In locul lui, as fi jucat toate meciurile in atac. Macar le inchidea gura tuturor contestatarilor. Na! Ati vrut sa atac, am atacat! Dar si atunci era de comentat ceva!!! Deh, suntem vreo 20 mil de selectioneri!
In sfarsit.Din "crema" contestatarilor lui Daum lipsea ...panduru. Dupa Ioanitoaia, Dinu, Piturca, Prunea ,nucleul de baza lipsea ceva .Adica .....cireasa de pe tort. M-am linistit. E ok!
daca trebuia,chile ne batea fara drept de apel asa ca nu va imbatati dar oricum romania a aratat un alt fotbal-repet cu ujn chile care a aratat ce poate in prima jumatate de ora dupa care n-au mai avut chef- s-a jucat asa cam ca o echipa romaneasca medie
Daum a avut si nesansa sa fie tradat de joc in momente cheie. 11m ratate, ratari cu poarta goala, etc. Cu ceva concretizari acolo aveam alt punctaj si alta atmosfera. Si brusc Daum era altul un ochii marilor analisti din presa? Gresesc?
panduru afara de mistocareala si sa arunce cu noroi, mai stie alceva. ??!!PROSTI sunt cei care-l sponsorizeaza. POATE isi face timp sa vada cateva secvente din arhiva TVR, cu anti-fotbalul pe care il practica la steluta...
Pai aveau 2-0..
bade jucau serios 6 luam si in 10 ne bateau
Asta e, OO, Daum a fost pe mana cu arbitrii! Mai, daca eliminam hater-ii din fenomen. n-o sa mai gasim comentatori TV, n-o sa mai fie inghesuiala pe forumuri si am putea desfiinta si peluzele... Parca suna bine de tot!
si in 10 de jucau serios ne bateau
Adversarul a inceput in 11. Care e problema?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.