Alte știri din fotbal
Bogdan Andone și-a spus oful, după prima victorie în 4 luni: „Ne cam refuză toată lumea”
0
Dani Coman pregătește pedeapsa pentru Matos: „Nu mă interesează dacă și-a recunoscut sau nu fapta!”
0
Paul Papp ripostează: „Ia să vă spun ceva, te uiți la Haaland cu Saliba... Era prăpăd dacă nu câștigau!”
0
Antrenorul Ricardo Sousa: „Asta va însemna Petrolul în acest sezon!”
0
Știri din fotbal internațional
Unde a semnat Baba Alhassan, dat afară de Becali de la FCSB
0
Tragedie pe Camp Nou! Un muncitor a murit în timpul lucrărilor de renovare
0
Elicopterele lui Trump și Macron i-au stricat cantonamentul echipei din Premier League
0
Mihai Stoica explică eșecul rușinos cu Auda: „Cu VAR ar fi fost 4-1 pentru noi! Două penalty-uri clare”
4
Lifestyle
Multe echipe și-ar dori așa ceva » Formația care nu poate promova în Superligă se laudă o bază sportivă modernă
1
Soția lui Andrei Ivan a încins Instagramul din Vietnam. Apariția provocatoare care a atras toate privirile
16
Ce au furat hoții din locuința Wandei Nara: „Direct în dormitor, șocul vieții mele!”
3
Cum arată astăzi satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin: IMAGINI din altă lume! Singurul mod prin care poți ajunge
3
Femeia care ridică manual, de 36 de ani, o barieră de tren. Imaginea care ...
Libertatea
Șeful Ryanair neagă faptul că un bărbat ar fi fost aspirat pe geamul spart ...
Adevărul
Cum arată astăzi satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin: IMAGINI ...
GSP SPECIAL
George Simion, obligat să achite daune morale pentru un clip difuzat în ...
Libertatea
mda, si jucatorii aia negrii din nationala angliei sigur sunt pur englezi. anglia sa se uite la ei si apoi sa vina ei cu reguli.sau sa aduca si ei din india jucatori...aaa,stai ca aia joaca cricket.
Varu' tu esti turc?? Ca limba romana ai facut-o muci.
cu ce i fura daca i creste ei uitate ca germania creste si turci si polonezi dar jucatori au ultima decizie uitate la nuri sahin care a decis sa evolueze pt turcia decat pt germania
Mai erau Dugary,Petit,Blanc,Barthez...cred ca si Lizarazu,desi el are sange basc,era nascut tot in Franta.Dar in principiu,ai dreptate.Oricum nu Franta este cel mai bun exemplu,pt ca si ei si Olanda,au jucatori adusi din colonii,deci nascuti tot sub drapelul tarii respective.Dupa mine,Portugalia e un bun exemplu,pt ca in ultimii 20-25 de ani a avut o multime de brazilieni p-acolo(Deco,Pepe,etc),Italia,cu o multime de argentinieni si uruguaieni(Camoranessi,Iuliano,daca nu ma-nsel),si de departe liderul de necontestat,Belgia,care astazi nu stiu daca are vreun belgian get-beget in primu' 11.
Mah,subiectu' e foarte sensibil si complex.Capello are dreptate ca si principiu,dar turcii aia sunt nascuti acolo.Este posibil ca si parintii lor sa fie nascuti acolo,pt ca marele exod al turcilor in Germania(mai precis,in RFG),a fost la inceputul anilor '70.Din cate stiu,cei 5 turci,nici macar nu au dubla-cetatenie.Ozil sigur are doar cetatenie germana,asa ca....Daca mergem pe logica lu' Capello,nici Zidane n-ar fi jucat niciodata pt. Franta.In schimb,intr-adevar,racolarea si cumpararea de jucatori,pt a-i naturaliza,nu e normala.Daca esti chinez,joci in nationala Chinei,punct.V-am spus,subiectu' e foarte sensibil si complex...
Turcia e tara saraca??? turcii aia sunt de fapt crescuti in Germania, familiile lor traiesc acolo.... nu sunt luati pe sus. Pe logica lui Capello asta ar trebui exclusi toti negrii din nationalele Olandei, Frantei, Angliei.... chiar daca parintii lor au venit in tarile alea de 3 generatii!! E un imbecil.... sa se uite la Italia, cati argentinieni si uruguayeni au naturalizat.... aia chiar e manevra josnica!!!!
Potentialul maxim nu il atingi la echipa nationala.De aceea exista echipe de club.:)
Eus tiu de Ozil si Gundogan, ambii nascuti in Germania, la Gelsenkirchen.
Ideea e alta, nu li se refuza dreptul de a progresa la un club vestic... Faptu ca li se acorda cetatenie de la 14 ani reprezinta o problema. Sarind etapele impuse prin lege privind obtinerea cetateniei.
Ce fel de jurnalisti prosti. Mai prostiilor copii turci care joaca pentru Germania sunt nascuti aici si sunt cetatieni german, dar mintea voastra spurcata de mamaligari va ocupati cu altii totdeauna nu cu propriile prostii magarii
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.