FOTBAL  »  NATIONALA  »  LIGA NAȚIUNILOR

Cosmin Contra dă din casă » Discuția de pe grupul de WhatsApp al naționalei după Real - Ajax 1-4: „Eu am scăpat ușor” :)

Dusan Tadic în duel cu Alin Toșca FOTO: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 martie 2019 20:44

Cosmin Contra, selecționerul naționalei României, a fost impresionat de evoluția sârbului Dusan Tadic din Real Madrid - Ajax, scor 1-4.

„Tadic a făcut spectacol. A luat toate deciziile corecte, a fost foarte bun.
Avem un chat la echipa națională. Alin Toșca chiar a glumit: «Când l-am văzut aseară pe Bernabeu, mi-am dat seama că am scăpat ieftin».

Comentăm mereu pe grup. Toți au zis că e un jucător fantastic. Nu e doar el în echipa Serbiei. Nu am pierdut două meciuri cu ei, deși au jucători la marile formații”, a povestit Contra la TV Telekom Sport.

Alin Toșca a fost titular în remiza dintre România și Serbia, scor 0-0, din Liga Națiunilor. Dusan Tadic a ratat un penalty în prelungirile primei reprize.

Vezi și:

REAL MADRID - AJAX 1-4 // Dusan Tadic SUPRAREAL! Sârbul adus pentru 11 milioane de euro s-a distrat cu vedetele lui Real » Antrenorul care a crezut în el