Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Încă o tragere cu noroc: Universitatea Craiova și-a aflat posibila adversară din turul 2 al Ligii Campionilor
4
Ioanițoaia la zi » Directorul GSP desemnează deja fotbalistul #1 de la Campionatul Mondial: „N-are rival!”
1
FCSB și CFR Cluj intră la tragerea la sorți » Cu cine joacă în turul doi preliminar din Conference League?
0
WOW! Stadionul unde România ar fi urmat să joace peste 3 zile nu seamănă cu nimic din ce am mai văzut: imagini incredibile
4
Lifestyle
Dacia Sandero, comparată cu cel mai în vogă vehicul blindat: „Se vinde ca pâinea caldă”
0
WOW! Stadionul unde România ar fi urmat să joace peste 3 zile nu seamănă cu nimic din ce am mai văzut: imagini incredibile
4
Fiica de 23 de ani a fostului internațional vrea să dea peste cap „Insula iubirii”
0
Jeremy Clarkson, legenda „Top Gear”, a dezvăluit că are cancer: „Dacă tratamentul merge, ne vedem în sezonul 6. Dacă nu, nu”
0
Românii pleacă din Spania cu miile. Marius s-a întors acasă, are trei ...
Libertatea
Micile obiceiuri care îți pot aduce mii de euro în plus la pensie. Ce fac ...
Adevărul
Barca Academy România, afacere de stat: șeful ANS, Bogdan Matei, și ...
GSP SPECIAL
Mașini scoase din uz în loc de utilaje din fonduri UE. Ce a rămas din ...
Libertatea
Nistor are un mare handicap!Inca e la Dinamo si nu este impresariat de Anamaria!Ca Nicusor Stanciu,care desi de abia mai sta in ghete,tot i se gaseste si lui un loc in nationala lui "nea Gigi"!Macar fundas,nu conteaza!
Hai sa fim seriosi, omul are dreptate, jucatorii sunt tratati diferit la nationala. Intr-adevar unii sunt fortati indiferent de forma pe care o arata, altii la prima evolutie mai slaba sunt exilati. Si culmea, impresarii acestora, coincidenta sau nu, par sa conteze destul de mult. Eu cred ca cel mai bun exemplu este Chipciu, omul e nelipsit din echipa nationala. Nu prinsese vreo 3 luni niciun minut la Anderlecht, a ajuns sa joace in Cehia, regres important in cariera, a fost convocat tot timpul, in timp ce altii sunt lasati acasa pe motiv ca "nu joaca destul". Hai de la Stanciu mai poti astepta cate-o sclipire, desi din punctul meu de vedere, si-a aratat si el limitele. Din ce am constatat nici in Cehia nu e vedeta care se astepta lumea sa fie, nemaivorbind de rateul din Belgia.
Cum vreti sal cheme pe NISTOR ,cand el la dat afara de la DINAMO cand era antrenor .
Sa stea Nistor la Dinamo, sa fie odihnit pentru meciurile de campionat. la nationala sa joace mbapeii de Romania ca de obicei ca joaca foarte bine. la fel sa nu fie lipsiti dinozaurii de serviciu - Sapunaru, Hoban, Grigore, Deac, Pintili samd.
Doar n-o sa-l convoace dupa ce l-a aruncat ca pe o otreapa la CFR. Mi-e cam sila de antrenorii care nu stiu sa treaca peste orgoliile personale.
Contra nu l-a înghițit niciodată pe Nistor. Ca atare, nu-l va convoca, indiferent de forma și de realizările sale.
Pai gandeste-te cam cum poti caracteriza un antrenor care iti da replica ca nu-l cheama pe unul pt ca trebuie sa atace intr-un anumit meci. Pai ce face, nu mai cheama fundasi sau inchizatori, ca trebuie sa atace? Eu credeam ca de-aia se cheama vreo 23 de jucatori sau cati or fi, ca sa ai acoperite toate posturile. Ca asa il intreb de ce a adus 4 portari, tot pt partea ofensiva?! Adevarul e ca e greu sa faci performanta cu oameni care de-abia scot 3 cuvinte pe gura si care habar nu au sa dea niste argumente solide in legatura cu propriile decizii, pai discursurile lui Contra sunt inferioare calitativ acelor discutii despre fotba ale batranilor pe care-i mai auzi prin autobuz.
astia sunt toti jucatori super ofensivi ! bine ca l-a luat ca fundas pe balasa, linia de fund e super prin aducerea lui .
nistor n-a fost o optiune ptr. tine nici cand erai la dinamo asa ca las-o balta,el fiind jucator la creatie ,ofensiv ,nicidecum inchizator in fata fundasilor .toata povestea e cusuta cu ata alba .
Va trebui să atacăm? Asta știe oricine. Antrenorul trebuie să introducă în teren jucători care să facă asta! Cu cine să atacăm? Cu niște moșnegi care își dau sufletul după două atacuri, sau cu tineri veniţi pe teren direct din bombe, care matchează din an în Paște, fără să știe cum au făcut-o?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.