Alte știri din fotbal
Marca Dacia, salvată de la dispariție de un fost om de fotbal din România: „I se datorează salvarea brand-ului” » Băsescu îl numea „unul dintre cei mai mari manageri români”
0
Justin Ștefan anunță schimbări majore în Superligă! Cum se vor împărți banii din drepturile TV din această vară
0
„Legea Novak”, declarată neconstituțională! Regula de 40% români NU se mai aplică
0
Se pun în vânzare biletele pentru finala Cupei României » Care sunt prețurile
0
Știri din fotbal internațional
Wayne Rooney l-a „demolat” pe Harry Kane după spectacolul din semifinalele Ligii Campionilor: „Îl iubesc, dar nu are cum să zică asta”
0
Jose Mourinho a dat răspunsul despre revenirea la Real Madrid: „Ăsta e singurul lucru pe care mă concentrez!”
0
FIFA se inspiră din regula FRF » Legea contestată dur de Gigi Becali ar putea fi impusă la nivel mondial!
0
Chivu l-a uimit și pe Mourinho: „N-am crezut niciodată că poate fi antrenor... A avea un PR bun este însă mai important pentru unii decât a fi cu adevărat capabil!”
1
Lifestyle
V-a mușcat o căpușă? Care sunt pașii imediați de făcut
0
Diana Munteanu are un fotbalist favorit la CM: „Dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău”
30
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
0
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
6
Mihai Dimian, ministrul Educației, critică noua lege a salarizării: „Este ...
Libertatea
Cinci indicii din războiului din Iran care arată că NATO nu este pregătită ...
Adevărul
Era idolul lui Dobrin! Cine a fost misteriosul Pericle Valeca, fotbalistul ...
GSP SPECIAL
Prețul energiei va atinge cel mai înalt nivel din ultimii ani, avertizează ...
Libertatea
Pai tocmai. Echipa nu o poți schimba, fiindcă pur si simplu nu ai jucători mai buni. Dar ai putea schimba mentalitatea acestei echipe. Exemplu Ungaria, cu un antrenor nemțesc. Nici Islanda nu au calitate , dar au o mentalitate care compensează multe deficite. Dar dacă nu vrei să schimbi acest lucru, joci urmatori 20-30 ani același fotbal de 2 bani. Aici e problema!!!!! Nu vrem asta și de la început ne-am opus. Am spus că neamțul nu ne înțelege. Vezi? Greșit ! Noi ar fii trebuit să îl înțelegem pe neamt.
Nationala cu Daum, preponderent ca si acum, nu lega 3 pase. Bun, ii dai incredere, ai rabdare, dar totusi ceva trebuie sa se vada. Nu vezi rezultate, ok, sacrifici 1-2 campanii dar creezi o echipa. Dar nu ai nici joc, nu schimbi in mare nici echipa, nu promovezi prea mult... atunci ce rabdare sa mai ai, ce credit sa dai cand efectiv nu gasesti nimic de perspectiva in activitatea de totusi un an. Tot ii vad pe unii ca l-a promovat pe Marin... era culmea sa nu-l promoveze nici pe ala, omul a fost o certitudine, nu e pariul nimanui, pur si simplu e bun si s-a vazut de la o posta, il promova oricine. In rest, nimic nou, selectii dubioase, joc de 3 lei. Si ce se intampla acum e la fel, eu nu vad nicio perspectiva. In mare selectia pt dubla cu Muntenegru si Serbia mi s-a parut in regula acum, totusi echipa n-are nicio ideea de joc, se chinuie sa lege pase (nici nu prea incearca de altfel), nu-si creeaza ocazii. Parerea mea sincera e ca totusi calitatea nu e chiar asa de slava, efectiv selectionerii n-au fost in stare sa creeze nimic. Pai Muntenegru e poate exemplul elocvent, fara a avea jucatori mai buni (in majoritate) mai ales campania trecuta au jucat fotbal si s-au batut la calificare. I-am vazut pe maghiari la Euro, nu mai vorbesc de islandezi. Bai, nici alea n-au nu stiu ce calitate, uite ca ele pot. E nevoie de putin interes totusi, o valoare de baza eu zic ca avem.
FRF-ul e total acoperit de rezutlatele nationalelor ce vin din spate. Care momentan au cele mai bune performante din ultimii foarte multi ani, ba chiar mai multe concomitent. Generatia de seniori de azi nu s-a format in timpul acestei conduceri FRF. In schimb anumite reguli impuse de FRF au influentat in mod cert cresterea unor jucatori romani, chiar destui. Sigur, la numirea selectionerilor echipei mari nu mi s-au parut foarte inspirati. Eu cred ca primul care ar trebui sa plece e managerul general (sau ce o fi) al nationalei, Mihai Stoichita. L-am auzit pe om dandu-si cu parerea in timpul Mondialelor, pai la ce viziune are ala despre fotbal, nu are ce sa aibe un cuvant atat de mare in numirea selectionerilor.
contra e mai gras decat daum,cu asta e peste el.
Chiriches nu poate sa mearga nici pe strada.
Bietul Daum habar n-avea ce nulitati antreneaza, dar Contra cunostea situatia. Viitorul suna naspa. Ne vom duela din greu cu Andora, Kosovo si Gibraltar !
Cu varsta, atat! In rest, praf si pulbere
Chiar ca avem nevoie de un selectioner din vestul Europei!Si care sa nu stea deloc in Romania si sa nu aiba nici translator!Sa vorbeasca cu jucatorii in engleza!Ca sa nu il intimideze mass media becalista si nici sa nu-l corupa!Si s-o scuipe pe acea catzea batrana,care zice ca e impresar!
Nu s-a schimbat nimic,pentru ca stapanul fotbalului romanesc a ramas acelasi!Adica fara scrupule,interesandu-l doar ca nationala sa ii "promoveze"rezervele de la echipa sa,ca sa le vanda!Cat era Daum,lista cu nationala o facea Andrei Vochin-unul din oamenii "jupanului"la federatie,iar acum cu Contra,lista i-a inmaneaza fina sa Anamaria Prodan- partenera de afaceri a acelui comic vestit al micului ecran-si care ii reprezinta pe cei deja vanduti si care s-au dovedit niste petarde!
Presa asta :))) hai sa va dau eu una ... noi dupa 2000.. am avut un singur antrenor .. si il chema daum .. un antrenor care era afara din cloaca asta mizerabila .. cand au vazut oamenii ca asta nu asculta l `au sapat .. si acum vine asta .. ce sa schimbat fata de daum ? asta e intrebarea ? hai sa pun eu intrebarea mai bine Care e diferenta cu contra fata de ultimii 10 ani ? jucam varza .. eu din 2001 ma uit la nationala cand sunt pe la prieteni .. cand telecomanda nu e la mine .. in rest mi se rupe de nationala blatista ..in curand o sa mi se rupa si de liga 1 .. si de romania ca tara .. unde 70% din populatie nu au nimic intre urechi .. noi suntem saraci murim de foame nu avem autostrazi nu avem spitale .. dar noi romanii tinem cu statul care plateste in fotbal bani care apoi dispar in buzunarul unor grasi .. care se plimba prin fata mea in avioane masini si elicoptere .. ne meritam soarta ... Romani cand va este foame .. Sa va uitati La CRaiova , Petrolul , Otelul , Urziceni , CSa steaua , Academia rapid .. ca acolo sunt banii vostrii ..decat sa mergi la scoala ...unde cel mai probabil profesorul are iq`ul mai mic decat elevul(ce ai vrea sa angajezi cu 12 milioane pe luna ? gandeste te ce fotbal presteaza un jucator care e prost platit ;) ) Va urez mult creier !! sanatatea poate nu e asa buna pentru toti .. si pentru bani multi .. e nevoie de o educatie .. nu de alta dar risti sa ajungi precum Cocalarul cu maserati
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.