NATIONALA  ·  ROMÂNIA

Cum arată lista cu stranierii convocați de Cosmin Contra pentru „dubla” cu Suedia și Feroe » Vasile Mogoș, lăsat în afara lotului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 martie 2019 11:58

Selecționerul Cosmin Contra a anunțat stranierii care vor fi prezenți la lotul național pentru „dubla” cu Suedia și Insulele Feroe din calificările pentru EURO 2020.

Contra a renunțat la aducerea lui Vasile Mogoș, însă îi va avea la dispoziție pe Gicu Grozav, Nicolae Stanciu sau Alex Mitriță.

Printre cei lăsați acasă din lista preliminară se numără și Silviu Lung jr, Nedelcearu, Toșca, Rotariu, Ivan, Maxim, Andone.

stranierii convocați de contra

Portari: Ciprian Tătărușanu (FC Nantes, 57/0), Costel Pantilimon (Nottingham Forest, 27/0), Florin Niță (Sparta Praga, 2/0)

Fundași: Cristian Săpunaru (Kayserispor, 33/0), Vlad Chiricheș (Napoli, 54/0), Dragoș Grigore (Ludogoreț, 33/0), Cosmin Moți (Ludogoreț, 14/0), Cristian Ganea (Numancia, 5/0)

Mijlocași: Răzvan Marin (Standard Liege, 14/1), Paul Anton (Krylia Sovetov, 8/0), Alexandru Chipciu (Sparta Praga, 40/5), Nicolae Stanciu (Al-Ahli, 28/10), Alexandru Mitriță (New York City FC, 6/0), Gheorghe Grozav (Kisvárda FC, 27/5)

Atacanți: George Pușcaș (Palermo, 4/1), Claudiu Keșeru (Ludogoreț, 29/7)

Lotul final care va include și numele jucătorilor din campionatul intern va fi anunțat vineri, 15 martie.

Programul grupei F

23 martie 2019: Malta – Feroe, Suedia – România (ora 19:00), Spania – Norvegia (ora 21:45)
26 martie 2019: Malta – Spania, Norvegia – Suedia, România – Feroe (ora 21:45)
7 iunie 2019: Feroe – Spania, Norvegia – România, Suedia – Malta (ora 21:45)
10 iunie 2019: Feroe – Norvegia, Malta – România, Spania – Suedia (ora 21:45)
5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)
8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45)

La EURO 2020 se califică direct primele două clasate în fiecare grupă preliminară.

Primele două jocuri ale tricolorilor în preliminarii sunt împotriva Suediei, în deplasare, pe 23 martie, ora 19:00, și contra Insulelor Feroe, la Cluj-Napoca, pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, pe 26 martie, ora 21:45.

 Citește și:

Vasile Mogoș se roagă în fiecare zi să prindă lotul definitiv al României: „Am și eu o întrebare. Când se anunță lista finală?” :)



Cine a câștigat la Timișoara, diferența este uriașă: „Am pierdut, este voința timișorenilor'
Libertatea
Comentarii (9)
liviu79pit  •  13 Martie 2019, 15:01

IAR A ADUS CONTRA TOTI BOSOROGII EXPIRATI SI TOTI PILOSII IMPRESARILOR! VEDETI DE CE ERA BUN ANTRENORUL STRAIN? AJUNGEAU LA NATIONALA JUCATORII CARE MERITAU! MOTI, KESERU, GRIGORE SI SAPUNARU VOR FI CONVOCATI SI DUPA CE SE RETRAG DIN ACTIVITATE????

Vawez Johny  •  13 Martie 2019, 15:01

Pe Cristi Ganea, Chiriches si Stanciu i-au selectionat impresarii, ca nu par a fi convocati de antrenor?

magic4ever  •  13 Martie 2019, 13:35
Postat de pain89 pe 13 Martie 2019, 12:29

Pai adu-i pe dragos grigore si moti ca aia sunt viitorul apararii nationalei

Veteranii Sapunaru, Grigore si Moti sunt de 10 ori mai buni in momentul asta decat Balasa, Nedelcearu sau Pascanu!

Vezi toate comentariile (9 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
18:00 Fotbal, Liga 1
Hermannstadt - FC Botoșani
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:00 Fotbal, Liga 1
Dinamo - UTA Arad
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga 2
Padeborn - Hamburger
Digi 4
21:45 Fotbal, Serie A
Bologna - Parma
Digi 3
22:00 Fotbal, La Liga
Cadiz - Sevilla
Digi 2
Program TV complet

Liga 1