NATIONALA  ·  ROMÂNIA U21

Danemarca U21 - România U21 / Andrei Vlad, out de la lotul naționalei! Mirel Rădoi a adus un portar din Liga 2

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 septembrie 2019 17:59

Mirel Rădoi a decis să-l cheme de urgență în lotul naționalei României U21 pe Cosmin Dur-Bozoancă, 21 de ani, în locul lui Andrei Vlad, 20 de ani, pentru partida cu Danemarca, de pe 10 septembrie, de la Aalborg. Meciul contează pentru preliminariile EURO 2021.

„Modificare în lotul convocat de selecționerul Mirel Rădoi! Cosmin Dur-Bozoancă, portarul celor de la Universitatea Cluj, chemat la reprezentativa Under 21 în locul lui Andrei Vlad. 

Portarul de la FCSB a fost consultat de staff-ul medical și s-a decis că acesta nu va putea fi recuperat la timp pentru partida cu Danemarca!”, se arată pe site-ul FRF. 

Cosmin Dur-Bozoancă

Lotul convocat de Mirel Rădoi

Portari: Marian Aioani (Chindia Târgoviște), Ionuț Rus (Oltul Turris Turnu Măgurele); Cosmin Dur-Bozoancă (Universitatea Cluj) 

Fundași: Andrei Rațiu (Villarreal/Spania), Andrei Chindriș (FC Botoșani), Ricardo Grigore (FC Dinamo), Alexandru Pașcanu (CFR Cluj), Constantin Dima (Astra Giurgiu), Radu Boboc (FC Viitorul), Mihai Velisar (Gaz Metan Mediaș); 

Mijlocași: Tudor Băluță (Brighton/Anglia), Răzvan Oaidă (FCSB), Andrei Ciobanu (FC Viitorul), Darius Olaru (Gaz Metan Mediaș), Vlad Dragomir (Perugia/Italia), Nicolae Carnat (Sepsi OSK), Mihai Dobre (Bournemouth/Anglia), Mihai Neicuțescu (FC Dinamo), Florinel Coman (FCSB); 

Atacanți: Adrian Petre (Esjberg/Danemarca), Denis Drăguș (Standard Liege/Belgia), George Ganea (FC Viitorul). 

Programul Grupei 8: 
6 septembrie 2019: Ucraina – Finlanda, Irlanda de Nord – Malta 
10 septembrie 2019: Ucraina – Malta, Finlanda – Irlanda de Nord, Danemarca – România 
10 octombrie 2019: Finlanda – Malta, Danemarca – Irlanda de Nord, România – Ucraina 
14 octombrie 2019: Finlanda – Danemarca, România – Irlanda de Nord 
14 noiembrie 2019: România – Finlanda 
15 noiembrie 2019: Ucraina – Danemarca 
19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord – România, Danemarca – Malta 
27 martie 2020: Malta – Ucraina 
31 martie 2020: Ucraina – Irlanda de Nord, România – Danemarca, Malta – Finlanda 
4 septembrie 2020: Danemarca – Ucraina, Malta – Irlanda de Nord, Finlanda – România 
8 septembrie 2020: Finlanda – Ucraina, Irlanda de Nord – Danemarca, Malta – România 
9 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Finlanda, Ucraina – România, Malta – Danemarca 
13 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Ucraina, România – Malta, Danemarca – Finlanda

Vezi și:

ROMÂNIA - SPANIA // FOTO Prima reacție a lui Bogdan Lobonț după ce a revenit în staff-ul echipei naționale + Antrenament deschis integral diseară, în direct pe GSP.ro

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



„O situație mai gravă decât Brexitul”. Decizia Elveției zguduie din temelii Europa
Libertatea
Comentarii (7)
Marian Iordachescu  •  01 Septembrie 2019, 23:42

Foarte bine a facut Radoi ,portarul Universitatii Cluj e mult mai valoros fata de Andrei Vlad de la FCSB

Marius Ivan  •  01 Septembrie 2019, 22:43
Postat de draxter pe 01 Septembrie 2019, 21:04

Vlad nu e de liga 1 dapai de nationala

bai dar tu esti de liga 1? cat fotbal ai jucat la viata ta/

Marius Ivan  •  01 Septembrie 2019, 22:42

bai jucati fotbal sa vedeti cum este nu sa comentati. de comentat poate oricine sa comenteze.jucati sa vedeti cum este sa te rupa la picioare alt jucator si sa nu mai poti juca vreo 2 sau 3luni si apoi vb. sunteti niste *** care nu stiu ce e fotbalul

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (7 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
12:00 Fotbal, Liga 2
Metaloglobus - Universitatea Cluj
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
13:00 Fotbal, La Liga
Osasuna - Levante
Digi 3
13:30 Fotbal, Serie A
Spezia - Sassuolo
Digi 4
14:00 Formula 1, Cursa
Marele Premiu al Rusiei
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
16:00 Fotbal, Serie A
Napoli - Genoa
Digi 4
16:30 Fotbal, Bundesliga
Hoffenheim - Bayern Munchen
Digi 3
17:00 Handbal F
CSM București - Rostov Don
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
18:00 Fotbal, Ligue 1
Lorient - Lyon
Digi 4
19:00 Fotbal, Liga 1
CFR Cluj - Chindia
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:00 Fotbal, Serie A
Crotone - Milan
Digi 2
19:30 Fotbal, La Liga
Valladolid - Celta Vigo
Digi 3
21:45 Fotbal, Liga 1
Poli Iași - FCSB
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:45 Fotbal, Serie A
Roma - Juventus
Digi 2
22:00 Fotbal, La Liga
Barcelona - Villarreal
Digi 3, Telekom 3
22:00 Fotbal, Ligue 1
Reims - PSG
Digi 4
Program TV complet

Liga 1