Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
2
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
0
Directorul sportiv de la Dinamo anunță: „Ne-am strâns mâna, cifra pentru următorii doi ani e stabilită”
6
Clubul din Superliga a rupt contractul cu 5 jucători
0
Știri din fotbal internațional
Seară perfectă pentru Răzvan Lucescu și Ionuț Radu în Europa League
1
MM Stoica a depus armele și l-a mustrat public pe jucătorul FCSB-ului: „Ar trebui să vorbească mai mult de jocul lui!”
0
Ilie Dumitrescu „a scos tunurile”, după umilința suferită de FCSB: „Inacceptabil! Ne gândim cum se lucrează tactic”
0
Elias Charalambous o spune pentru prima dată: „E momentul să se schimbe ceva!” » Remarcă un singur fotbalist de la FCSB
1
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Slăbiciunea majoră pe care Statele Unite o au în raport cu Europa. Cum ...
Libertatea
Eu zic ca dezbateti degeaba, asta e nationala lu Burleanu si stoichita nicidecum a Romaniei.
Nu are legătură cu ce am spus eu. Eu spuneam că toți analfabeții spun că selecționerul este antrenor. Acum ai înțeles? Da trebuie sa ai licență de antrenor dar la națională ești doar selecționer pt că nu ai cum sa antrenezi in 2-3 zile un jucător. Înțelegi?
Daca pui banul vin si antrenori de calitate. Oricum Edi nu e de 20.000 de euro pe luna, i-as da maxim 2.000 :)))
"La aproape 70 de ani". Lucescu are aproape 80. In fine. Eviti faptul ca nu a rupt gura targului cu Turcia. Dar sa zicem ca mosulica ar fi salvarea natiunii. Sa spunem ca asta e solutia la tot. Vine???? Stie mizeria din fotbalul intern, stie ca nu sunt jucatori, stie ca e imd contactat de anumite personaje pt pus marfa pe taraba si stie si ca daca ar accepta si-ar strica CV-ul cat de cat decent in momentul de fata, stie ca dupa 3 meciuri (inevitabil) mai rele se striga demisia, dupa inca doua i-l omoara presa. Asa ca ia-ti gandul. Mai zi.. cine vine??? Dar spune nume care ar fi posibil sa vina. Nu "orice ar fi mai bun" ca asa ati zis mereu si am ajuns sa ne bata Muntenegru cu 5-0 la general. Singurul cu rezultate ramane Piturca. Puteti sa spuneti ce vreti, sa nu va placa, sa nu-l suportati. nu-s simpatizant, nu-l venerez ci sunt doar realist. E singurul care a avut rezultate cu nationala. Poate daca ar fi interesat as fi si eu de acord cu schimbarea. in rest sunt toti o apa si un pamant. Pt ca nu o sa vina nimeni de nivel, cu greutate. Tot prapaditi de astia vin gen Radoi, Contra, Edi.
Si ce treaba are varsta? Aaragones a castigat primul trofeu al Spaniei la aproape 70 de ani. Edi a antrenat in medie 6 luni la o echipa. Radoi 10 luni (multumita U21), Contra 9. Ce iti spune asta? Ca n-au reusit pe nicaieri! Si Burleanu ii pune la nationala... pe ce criterii? Hai sa zicem ca ai vrut sa dai sansa unui tanar, ai iesit pe ultimul loc, ai vazut ca nu poate... ce sa mai insistam?
Eu nu inteleg de ce nu ne aude nimeni. Bergodi a antrenat si la retrogradare si si pentru castigarea campionatului. Cunoste perfect psihologia fotbalistului roman. Cred ca ar fi momentul lui.
Lucescu?? La aproape 80 de ani? Uita.te la ce a facut cu nationala Turciei. Si acolo a avut la dispozitie FOTBALISTI nu amatorii nostrii. Si tot atat dati cu Boloni..are a doua cea mai scumpa echipa din Ligue 2 . Stii pe ce loc e acum? Si parca era vorba sa vina antrenor tanar. De fapt, noi ne schimbam ca adolescentele alintate. Cu Piturca aveam rezultate. Nu ne placea ca nu era spectacol. Ok. Ati vrut neaparat strain. l-au adus pe Daum. Evident ca nu puta sa vina cine stie ce antrenor cu greutate. Nu ne placea ca nu stia fotbalul nostru. Trebuie tanar, de-al nostru. A venit Contra dupa 3 meciuri demisia. Trebuie tanar ce e in stare sa schimbe generatiile. A venit radoi de la U21. Ne-a dus la baraj, a pierdut..nu ne-a mai placut "dimisia" . si acum a venit si randul lui Edi si iar vesnica "demisia" Daca aveam FOTBALISTI adevarati, daca aveam FOTBAL intern cum era odata, eram de acord cu schimbarea daca nu erau rezultate. Dar cu prapaditii nostrii, cu echipe ce abia trec de preliminarii in cupa Intertoto (de odata) impotriva unor anonimi...pot merge si eu selectioner.
Prin "antrenor" inteleg cineva de genul Lucescu, Boloni de la noi sau cineva din strainatate. Si Dan Petrescu, daca isi revizuieste comportamentul.
Ca sa fii selectioner trebuie sa fii mai intai antrenor. Altfel putem pune si femeia de serviciu la Nationala.
Exact acelasi comentariu ai scris la fiecare selectioner desteptule. Daca inca nu ai invatat nimic inseamna ca esti limiat rau. A fost Daum ai scris la fel "Daum e cel mai slab" a venit Contra iar "Contra nu e antrenor sa plece" Radoi "Pile, sf-uri, nu stie, suntemi cei mai slabi" acum iar "Orice e mai bun decat Edi" Si de fiecare data am scris. OK PLEACA, SI CINE VINE?? Raspunsurile voastre, ale tale in general " Oricine e mai bun decat asta!" acu tot nu e bine??? Acum era mai bun Radoi, era mai bun Piturca? Asta inseamna sa fi limitat cerebral. Sa continui sa crezi ca problema e antrenorul dupa ce ai schimbat 5 in 6 ani si s-a vazut clar ca nu asta e problema.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.