Articol de GSP - Publicat sambata, 31 mai 2008 00:00
Dumitru Dragomir s-a declarat mulţumit de rezultatul partidei cu Muntenegru, un meci pe care selecţionata antrenată de Victor Piţurcă l-a cîştigat cu 4-0.
"A fost un meci lejer, o joacă. Muntenegru este totuşi o echipă modestă care nu ne putea pune probleme. A fost o echipă slăbuţă, nu ştiu dacă trebuia să ne alegem alt adversar, vorbiţi cu cei responsabili. Eu sunt un optimist înainte de Euro", a spus preşedintele LPF.
România va pleca peste patru zile la Euro, acolo unde va da piept cu trei forţe ale fotbalului european, în faza grupelor, Franţa, Italia şi Olanda.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!