Alte știri din fotbal
Câți spectatori vor fi la FCSB - Dinamo: „Pentru decembrie sunt cifre bune!” + Decizia finală pentru David Miculescu
0
„Mi-e rușine să mai ies în oraș!” » Jean Vlădoiu anunță schimbări masive la Slobozia: „Să vedem cine vrea să rămână”
0
Purece a „ciupit” tare după eșecul de la Galați: „Mă simt UMILIT! Fac un apel public la cei care conduc această echipă”
0
Oțelul - Unirea Slobozia 3-0 » Joga Bonito până în play-off! Slobozia se scufundă: spulberată și la Galați
1
Știri din fotbal internațional
Coincidență uluitoare la Mondialul 2026: meciul de deschidere din 2010 se repetă, chiar în aceeași zi a calendarului!
0
Prima reacție a lui Mauricio Pochettino, selecționerul SUA, după ce a văzut adversarele de la CM 2026, inclusiv România
0
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
4
SCANDALUL izbucnit după tragerea la sorți a grupelor CM 2026 » FIFA, acuzată că a încălcat regulamentul
1
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Celebra tenismenă a „topit” zăpada de pe munți! Dayana a sfidat frigul și a aprins imaginația fanilor: „Mamma mia!”
3
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Cine este avocata acuzată că ar fi ajutat dealerii în închisoare. Schema ...
Adevărul
Sportul din București, încotro?! GSP a trimis 10 întrebări primilor 4 ...
GSP SPECIAL
Ultimul sondaj AtlasIntel pentru Primăria București o plasează pe Anca ...
Libertatea
Salutari dle Jenei, sa fiti sanatos si s-auzim numei de bine ! Un fost suporter stelist, care s-a bucurat in 7 mai 1986
nu probabil...cu siguranta :)))
lol....e ca si cum ai spune ca intre anii 2008-2012 a existat doar nationala spaniei...noi vorbind de 2016 :))))...vulpea care nu ajunge la struguri....
Nu stiu daca Anderlecht era pe locul 1 in clasamentul coeficientilor. Te referi cumva la cele 4 semifinaliste? Daca da, atunci probabil ca ai dreptate, erau castigatorii Cupei UEFA din 1983, deci foarte posibil. Daca nu ma insel, insa, in anii '80 nu existau coeficienti de echipa, ci de doar de tara. In ceea ce priveste Everton, ei au luat Cupa Cupelor in 1985, si probabil ca reuseau mai mult in Europa in anii urmatori daca echipele engleze nu era suspendate.
Bine punctat. Intre 1983 si 1985, Liverpool chiar a castigat trofeul, in 1984, la Roma in fata lui AS Roma. Daca nu ma insel, echipele engleze au avut interdictie pana in 1990, iar, chiar la revenire, Manchester United a luat Cupa Cupelor in 1991. Liverpool a primit un an in plus.
Tu ai habar ce reprezenta fotbalul englezesc de club la ora aia? Din 1977 până în 1982( șase ediții consecutive ale CCE!) câștigătoare au fost doar echipele englezești, printre care și "marile" Nottingham Forest( de două ori) și Aston Villa! Din 1977 până în 1985, din nouă ediții șapte le-au câștigat englezii( ar fi câștigat și opt, dar după tragedia de pe Heyssel englezilor nu le-a mai ars de fotbal). Orice echipă care câștiga campionatul Angliei era mare favorită la trofeul nr. 1 al continentului. În 1983 Liverpool s-a oprit în sferturi, în 1985 a pierdut finala aia însângerată, iar din 1986 încolo campioana Angliei n-a mai fost admisă.
Nea Imi , hai sa fim seriosi . Ati castigat "in iarba" e clar ca doar nu era beton pe Sanchez PIzhuan dar din analiza matale lipseste ca echipele engleze au lipsit in acel an .Hello !!!!
nea emi sa stii ca mai sant si dinamovisti care te apreciaza si te respecta dinu toata viata a criticat oamenii pe care nu a putut sa i depaseasca pe lucescu pe iordanescu pe ienei stim cu toti cate destine a distrus dinu la dinamo si acum al critica pe bratu probabil bratone n a fost sa i sarute mana
Imi place, rivalitatea Dinamo - Steaua se prelungeste si in anul in care ne aflam 2018. Eu gandesc ca domnul Jenei nu era un mare antrenor si dupa cum spunea domnul Bumbescu acea echipa a Stelei avea valoare si putea sa o antreneze si sa obtina rezultate si portarul clubului Steaua. Dar, domnul Jenei are o mare calitate, care a ajutat mult din punct de vedere psihologic acea echipa a Stelei, calitatea aceea de om bun, ca un parinte cu vorba buna si blajina de ardelean fara a produce ranchiuna si rautate in randul echipei (s-a potrivit ca o manusa). Domnul Dinu, un mare jucator si chiar pot spune un mare antrenor, a muncit mult pentru a obtine rezultate cu Dinamo (in special in perioada 1981 - 1985), iar dupa anul 1985 cu inima de dinamovist a vazut ca Dinamo este marginalizata si umilita de Ceausescu in detrimentul Stelei antrenata de domnul Jenei, ceea ce cred ca nu a uitat nici pana in prezent. https://youtu.be/tNse_DCzSO8
*i-a
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.