Alte știri din fotbal
Ce beneficii primesc campionii României, după ce au devenit cetățeni de onoare ai Craiovei
0
U Cluj a luat decizia în privința lui Jovo Lukic pentru meciul cu Dinamo: cu gândul la Mondial!
0
Campionul României va fi adversarul lui Gheorghe Hagi la meciul de debut pe banca României
0
Oferta de 4 milioane de euro pe care Becali a refuzat-o: „A cerut 20”
0
Știri din fotbal internațional
A jucat 7 ani cu Kylian Mbappe și spune că francezul are un mod aparte de a gestiona tensiunile la Real Madrid: „Așa arată un jucător mare”
0
Laporta îl amenință pe Florentino Perez: „A fost o farsă, dar a avut o strategie. Nu vom permite”
0
Belgianul „complet îndrăgostit” de București analizează naționala care vrea să sperie iar granzii la Mondial: „De asta reușim pe marile scene!” » Ce a trăit în România
0
Selecționerul și-a anunțat plecarea după Campionatul Mondial: „Voi fi etern recunoscător”
0
Lifestyle
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
4
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
11
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
1
Vijelii, ploi torențiale și grindină: 18 județe sunt vizate de avertizări ...
Libertatea
Becali, dezvăluiri după discuția cu Grindeanu: Alexandru Nazare și Eugen ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
Reprezentanții firmei care a făcut revizia susțin că liftul din Palatul CFR ...
Libertatea
in sfarsit se discuta si despre altii si nu doar despre Gica Hagi
Sa fim obiectivi. A Meszar este sef si la Atletico, este sef si la UTA, si a fost si sef la sportul judetean. El a dat la 16-17 ani juniorii de la Atletico, la UTA, i-a dat in coproprietate 50 % Juniorii si tinerii 100% ai lui UTA..au cam fost imprasitiati, sa aiba loc ..astia ai lui. Deci de la 17 ani UTA i-a folosit la juniori, la echipa a doua de C si la echipa prima, Si lui Tucudean, ca si lui Balgradean, tot UTA le-a facut cota, jucand ...la UTA. Dar la sfarsit Meszar si-a vandut tinerii, unii prin Atletico si altii prin UTA. incasand bani frumosi. Nici unde la 17 ani nu poti vinde un junior cu peste 5-10 mii euro. Asa, vanzand pe Man, pe Petre, si pe altii a luat cota parte din sutele de mii obtinute. Frumoasa afacere... pe spatele UTA-ei, echipa pe care nu a reusit sa o duca in prima liga. O UTA, in prima liga nu mai folosea asa multi tineri , la prima echipa, nu e ...ca la B. Cam asta este povestea, Atletico a fost ca o capusa pe clubul UTA, a dat tineri, apoi fara nici o cheltuiala ( salarii, pregatire, competitii, etc) a luat bani frumosi. Si morisca inca merge...Doar ca UTA este intr-o situatie de "low cost", convenabila unora. caci nimeni nu va investi bani la UTA, cita vreme sef este Meszar si are interese prin jucatorii din coproprietate. De ce sa ii bage cineva lui, bani in buzunar ? Stand in bune relatii cu Falca, nici nu se gandesc sa schimbe forma de organizare actuala, in care factotul este Meszar.
Citeam undeva că unul din motive e că în Octombrie, vremea de acolo va fi mai favorabilă galezilor decât nouă, și cred că au dreptate.
fotbalisti buni, bravo !
De ce se mută la Cluj? La Ovidiu au fost ca acasă, i-a ajutat și publicul, i-a ajutat și vântul!
'Se evalueaza' in loc de 'nu se evalueaza' bineinteles :))
Putini inteleg faptul ca activitatea unui club de copii si juniori nu se evalueaza dupa numarul de fotbalisti produsi. In m0d clar oamenii astia fac bine ce fac, bravo lor.
Felicitări pentru munca depusă și la cât mai mulți jucători de valoare crescuți!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.