NATIONALA    •   UNDER 21

Florentin Matei nu a fost convocat de Săndoi la acţiunea lotului Under 21

Vineri, 21 Mai 2010

Echipa naţională de tineret a României va susţine două jocuri amicale săptămâna viitoare, după cum urmează:

miercuri 26 mai 2010,
România - Serbia, Drobeta Turnu Severin, ora 17:00;

sâmbătă 29 mai, Belarus - România, Minsk, ora 18:00.

Paul Papp se va alătura colegilor după disputarea finalei Cupei României, care va avea loc miercuri, 26 mai, şi există posibilitatea ca lotul sa fie completat şi cu jucătorul Piacenţei, Cristian Melinte, echipa sa jucând duminică în penultima etapă din Serie B.

Conform site-ului FRF, antrenorul Emil Săndoi a convocat următorii jucători:

portari
- Alexandru Pena (AS Roma Primavera), Cezar Lungu (Steaua II);

fundaşi - Cornel Râpă (Oţelul Galaţi), Alexandru Măţel (Farul Constanţa), Paul Papp (FC Vaslui), Vlad Chiricheş (Curtea de Argeş), Florin Gardoş (Concordia Chiajna), Valerică Găman ("U" Craiova), Ştefan Bărboianu ("U" Craiova);

mijlocaşi - Radu Zaharia (Gaz Metan Mediaş), Gabriel Torje (Dinamo), Constantin Gângioveanu ("U" Craiova), Ioan Hora (Gloria Bistriţa), Răzvan Ochiroşii (Oţelul Galaţi), Paul Pârvulescu (Gaz Metan Mediaş), Liviu Antal (Otelul Galaţi);

atacanţi - Mihai Costea ("U" Craiova), Sabrin Sburlea (FC Braşov), Alexandru Ioniţă (Rapid), Liviu Ganea (Astra Ploieşti).

Comentarii (21)

 •  22 Mai 2010, 08:56

unii aveti buba rau de tot, mai ales ziaristii care cauta senzational cu orice pret. ce sa caute matei de la U17 la U21 ??? sunt patru ani diferenta. ce habarnisti care iau bani degeaba. in plus este cu steaua pentru jocul cu international...

 •  22 Mai 2010, 06:45

Cine-i acest Matei? A jucat undeva pana acum? Pentru ce sa fie convocat??

skrap  •  22 Mai 2010, 03:04

si terminati idiotilor cu jucatori de la craiova, de exemplu nationala Angliei are la mondiale jucatori de la Portsmouth, de la West Ham, de la echipe retrogradate. NUMAI FITI CRETINI SI NUMAI FACETI PE DESTEPTI.

Vezi toate comentariile (21)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
12:00 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 2
18:00 Fotbal, Liga 1

Hermannstadt - Voluntari

Digi 1, Telekom 1, Look
21:00 Fotbal, Liga 1

Astra - Craiova

Digi 1, Telekom 1, Look
21:45 Fotbal, Ligue 1

Lyon - Angers

Digi 2
22:00 Fotbal, La Liga

Alaves - Valladolid

Digi 3
22:15 Baschet M

Real Madrid - Panathinaikos Atena

Digi 4
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 5 2 1 2 5 - 5 30
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 5 1 0 4 2 - 8 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
5 FC Voluntari 5 3 1 1 8 - 5 21
6 Hermannstadt 5 0 1 4 2 - 8 17
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
-
CSU Craiova
-
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
-
FC Voluntari
-
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-