Alte știri din fotbal
Florin Prunea a avut un remarcat după U Cluj - Oțelul 4-0: „Ăsta mic de la meci la meci crește. Foarte bun”
0
CS Păulești, primul meci oficial după scandalul pariurilor sportive » Fostul jucător din Liga 1 a fost integralist
0
Ce nu s-a văzut la TV » Ce au făcut jucătorii lui U Cluj după victoria la scor cu Oțelul Galați
0
Golgheterul campionatului dă startul distracției: „Patru goluri ne ajung azi. Eu voi fi «căpitanul»”
0
Știri din fotbal internațional
Manchester United nu a stat la discuții! » Ce decizie a luat Barcelona pentru transferul lui Marcus Rashford
0
Mâine e derby românesc pe „Giuseppe Meazza”! » Dan Șucu va susține Genoa împotriva liderului din Serie A
0
Scandal de meciuri trucate și în Norvegia » Sunt șapte persoane arestate, inclusiv doi jucători din prima ligă!
0
Del Piero a vorbit despre criza fotbalului italian: „Pot să plâng?”
0
Lifestyle
Prezentă la Sanremo, strănepoata lui Lamborghini se plânge de „petrecerile bilaterale”: „M-am culcat la 4:30!”
4
Despărțirea momentului în Formula 1 » Pilotul părăsit de iubită: „Valorile noastre erau diferite”
1
Soția titularului de la FCSB, la prima apariție pe Arena Națională » Cum a fost surprinsă în tribune
2
Stelistul Dragoș Nedelcu se iubește cu o femeie care „apare pe sticlă”
26
Un polițist vrea daune morale de 500.000 de lei de la ANI. „Avere ...
Libertatea
Moartea lui Jeffrey Epstein, anunțată pe un forum de discuții cu 38 de ...
Adevărul
Președintele de la Păulești, confesiune în „Dosarul Pariurilor”: „Am crezut ...
GSP SPECIAL
O britanică plătește chirie ca în București, dar locuiește într-un hotel de ...
Libertatea
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Pe vremuri. Pițurcă avea 5 atacanți in lot, Lucescu daca are 3 acum e anomalie. Și din cei 3 este unul pe care tot îl așteptăm să-si confirme talentul- dar nu la săritura (mișcare foarte eleganta din punct de vedere coregrafic) cu piciorul în aer pe care ar admira-o și Barișnikov
Piturca, un antrenor si un om limitat, dar cu conexiunile bune. Sa nu uitam "tactica minutului 75" cu Olanda. N-a fost o gluma, desi asa a aprut initial.
prin simpla enumerere a concurentilor tai, facuta chiar de tine, ne dam seama ca piturca a ales bine!
Pițurcă e cel mai supraevaluat antrenor din toate timpurile. Un alt episod care merită menționat, faptul că s-a răzbunat pe Hagi convocându-l pe Dorinel Munteanu special pentru a-l depăși pe acesta la numărul de selecții.. deși Dorinel era un jucător terminat, avea 38 de ani, mai mult făcea act de prezență pe teren. Adevărat însă că nici Hagi nu a fost vreun caracter frumos, l-a demis pe Pițurcă împreună cu Popescu și poate că a meritat să i se mai taie din nas cu recordurile, prea era încrezut.
Nea Piți, papă pensia în liniște, eventual un cazino ceva, un poker, un barbut. Nu te vrem la Steaua, tu l-ai adus pe Becali, combinator. Ai distrus și Craiova lu' Mititelu.
Las că ai făcut tu ceva de nu te-a luat. Pițurcă e cel mai încăpățânat om care s-au născut în România. Nu merita sa antreneze pe nimeni. Episoade care definesc încăpățânarea distructivă a lui Piti: Sanmartean nu a ajuns la echipa națională cat timp a jucat la Vaslui; in schimb tot venea unul Cociș, băiat de treabă. Mutu, iarasi un alt episod mai puțin mediatizat. Când a ajuns la 35 de goluri, același număr că și Hagi, nu a mai fost convocat, deși era clar peste orice fotbalist român din acea vreme. Nu degeaba i se spune Satana,
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.