Alte știri din fotbal
Câți spectatori au fost în tribune la FCSB - FC Botoșani
0
Din contră! Cum a adus Darius Olaru o victorie esențială pentru FCSB
0
Nu i-a plăcut ce a văzut în FCSB - FC Botoșani: „Meci de vacanță”
1
Nici Anestis n-a mai avut ce face! Thiam a deschis scorul în meciul cu Botoșani, profitând de haosul din apărare
1
Știri din fotbal internațional
Al-Okhdood - Al Hilal » SET încasat de Șumudică: a primit 3 goluri doar de la Benzema!
4
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
8
Situație incredibilă pentru Leicester » Sancționată drastic, e aproape de retrogradarea în a treia divizie
0
Partenera lui Vinicius junior vine cu detalii din viața intimă: „Când merg la ginecolog, trebuie să mă consult cu medicul lui Real Madrid. Pentru orice unguent!”
2
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Robert Negoiță, după perchezițiile DNA: I-am făcut un deserviciu fratelui ...
Libertatea
„L-am avertizat”. Omul de afaceri Dragoș Sprînceană rupe tăcerea, după ...
Adevărul
VIDEO „Nu, dom' profesor, nu loviți calul! Nu așa!” » Hipodromul tăcerii ...
GSP SPECIAL
Salariu de 6.000 de euro net pe lună, se caută șoferi de cisternă, inclusiv ...
Libertatea
Esti splat pe creier de nationalistii batupi in cap, de altfel ca si tine. Ungaria, Macedonia, Rusia, Olanda, Germania, Franta, Anglia au o groaza de straini in echipa. Franta-i plina de africani, Anglia si ea, desi mai putin, Olanda se cei din Surinam. Ungaria a naturalizat si ea, iar Maceonia n-are valoare si nici bani pt. a naturaliza. A mai rams Rusia, care spre surprinderea ta are si ea un brazilian naturalizat. Asa ca vale ca numai cre.tini.sme vadimisto-pesediste degaji! E vai de tine si de cei care gandesc ca tine!
Propaganda vadimisto-pesedista!!??...Incredibil! Bai, *** de tradatorii ăștia penelisti!!?? Ce are una cu alta???... Bai ciurucule, uita-te la Ungaria, Macedonia, Rusia, Olanda, Germania, Franta, Anglia!!?? ...Toti sunt pedesizati!!?? .... ***!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Remarc diferenta intre, sunt naturalizati ca sa joace in nationala Romaniei si joaca in nationala Romaniei pentru ca s-au naturalizat. Ei ce ziceti, intelegeti diferenta ?
Prostie in stare pura, propagata de propaganda vadimisto-pesedita! Toate natiunile s-au dezvoltat si cu alogeni. Si asta in toate domeniile. Chiar si noi ca natiune ne-am dezvoltat, poate mai mult ca alte natiuni, cu straini care au venit la noi. Cele mai bune exemple sunt Carol Davila, Anghel Salygni ( taica-su a fost francez), Mina Minovici si multi altii. NU MAI ABERA!
Are dreptate. Romania apartine romanilor.
@dubluv Si inca ceva, CFR joaca cu doar 3 jucatori romani in echipa cand joaca in Europa, iar suporterii ei sunt extrem de fericiti cand se califica in grupe. Crezi ca cei ai nationalei n-ar fi la fel daca echipa nationala, avand in componenta jucatori naturalizati, s-ar califica la turnee finale?
pai cum ramine si cu strainii de la dinamo? au distrus o echipa de juniori foarte buna si gata. au adus italieni si polonezi de tot felul si sint mai buni decit romanii. daca ai posibilitatea sa ii naturalizezi dece sa nu o faci? ce ai de pierdut? cei tineri nu confirma si nici ei batrini nici pentru bani nici pentru culorile tarii. radoi a facut o performanta in italia cu u21 dar sa nu uitati sansa. anglia a fost peste ei si cu franta a fost miuta la un interes comun. germania ne-a aratat unde sintetm. ceva asemanator cfr cu celtic. a doua oara si-au luat- la greu iar acum sint convins ca celtic va juca si din orgoliu la cluj dar si pentru italieni. o sa vedeti iar bursucul stie ce are sa il astepte. asa ca echipa frantei ete plina de negrii. care este problema daca niste straini naturalizati pentru ca s-au casatorit in romania si multi dintre ei au dovedit ca pot fi utili. comoroa la fel. dar am avut si unguri concetateni ca boloni , hainal, birtalan la handbal si multi altii si au fost eroii nostri. prunea este cu o tura in minus. pentru nationala ii iei pe cei mai buni la ora actuala. puscas si keseru sint si nu sint. mirel este un camataru daca vrei si ai nevoie de astfel de jucatori impunatori cu forta de patrundere as aca domnule prunea vezi ca s-a incins gratarul la saftica prea tare... baga ceva pe el ca s duc carbunii!
Pai atunci, suporterii belgieni ce sa mai spuna???? In acest moment nationala Belgiei este in marea majoritate formata din non-belgieni, ma refer evident la etnie. Ca sunt nascuti in Belgia cu ce te incalzeste daca intr-o proportie covarsitoare sunt de culoare? Idem nationala Frantei. Chiar si Germania are la aceasta ora jucatori non-germani - de culoare sau turci. Asa ca, in opinia mea, suporterii romani se vor obisnui si cu acest aspect al naturalizarii si vor veni in numar mult mai mare la stadion daca nationala va avea rezultate mai bune.
e o pacaleala a fotbalului aceasta naturalizare, chiar daca multe tari o pratica. Pentru tine ca suporter nu vad ce satisfactie mai ai cand vei sustine Romania din care face parte Omrani, Gnohere, Eric sau Rivaldinho. Nu ar fi mai simplu daca ai sustine direct nationala Germaniei sau a Italiei?
Naturalizam, domnule Prunea, pt. ca jucatorii romani nu au valoare, din pacate. Cred ca ar trebui naturalizati chiar mai mult. Cel putin 4-5 jucatori straini ar trebui naturalizati ca sa putem alinia o nationala cat de cat competitiva.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.