NATIONALA    •   LITUANIA - ROMÂNIA, JOI, 21:45, PRO TV, GSP.RO

FOTO LITUANIA - ROMÂNIA // Corespondență din Vilnius » "Tricolorii" s-au relaxat în centrul orașului și au fost asaltați de fani

FOTO: Cristi Preda +11 FOTO
FOTO: Cristi Preda

Articol de — , Joi, 11 Octombrie

Lituania și România vor juca azi, de la ora 21:45, în runda a treia a meciurilor din Liga Națiunilor. Partida este liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe ProTV.

Jucătorii antrenați de selecționerul Cosmin Contra au profitat de vremea însorită și de cele 14 grade din Vilnius pentru a se relaxa. "Tricolorii" s-au împărțit în mai multe grupuri și s-au plimbat prin centrul orașului, intrând în mai multe baruri și cafenele. Foștii jucători de la FCSB, Tătărușanu, Chipciu, Stanciu, Toșca și Niță s-au plimbat împreună.

Plimbarea jucătorilor a atras atenția fanilor, care au venit pentru a le cere autografe și pentru a face fotografii cu aceștia. Selecționerul Cosmin Contra nu a ieșit la plimbare, jucătorii fiind acompaniați de secunzi.

Eechipele Probabile:

Lituania: Setkus - Lasickas, Leimonas, Klimavicius, Sernas - Verbikcas, Zulpa - Slivka, Vorobjovas, Novikovas - Cernych
Rezerve: Zubas, Bartkus, Janusevskis, Jankuskas, Kazlauskas, Paulius, Kuklys, Slavickas, Borovskij, Romanovskij, Barvykas
Antrenor: Edgaras Jankauskas

România: Tătărușanu - Cr. Manea, Tamaș, Săpunaru, Bancu - P. Anton, R. Marin - Chipciu, N. Stanciu, Mitriță - Keșeru
Rezerve: Pantilimon, Fl. Niță, R. Benzar, Toșca, T. Băluță, Stoian, Al. Maxim, Fl. Tănase, Țucudean, Drăguș
Antrenor: Cosmin Contra

Arbitru: Francois Letexier (Franța) / A1: Cyril Mugnier (Franța) / A2: Mehdi Rahmouni (Franța)
Stadion: LFF (Vilnius, 5.067 locuri)

Citește și: Atac devastator la un titular din echipa României: "E arogant și neconcentrat! Are un joc flegmatic"

CLASAMENTUL GRUPEI:

Muntenegru 2 1 1 0 2-0 4p
Serbia 2 1 1 0 3-2 4p
ROMÂNIA 2 0 2 0 2-2 2p
Lituania 2 0 0 2 0-3 0p

PROGRAMUL URMĂTOARELOR MECIURI:

• 11 octombrie | Lituania – RomâniaMuntenegru – Serbia (ora 21:45)
• 14 octombrie | România – Serbia (Arena Națională, ora 16:00), Lituania – Muntenegru (ora 21:45)
• 17 noiembrie | Serbia – Muntenegru (ora 16:00), România – Lituania (ora 21:45) – stadion “Ilie Oană”, Ploiești
• 20 noiembrie | Serbia – LituaniaMuntenegru – România (ora 21:45)

CONTEXT: În funcție de rezultatele obținute în Liga Națiunilor, România poate intra într-o urnă mai bună la tragerea la sorți pentru preliminariile EURO 2020. În plus, dacă nu se califică din preliminariile clasice la EURO 2020, “tricolorii” mai pot avea o șansă la play-off, dar trebuie mai întâi să termine măcar pe locul 2 în Liga Națiunilor, dintr-o grupă cu Serbia, Muntenegru și Lituania. Citește AICI ghidul complet al Ligii Națiunilor!

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
13:00 Schi Alpin

CM: Val Gardena

Eurosport
14:45 Snooker

Openul Scoției

Eurosport 2
20:00 Fotbal, Europa League

Vidi - Chelsea

Digi 1, Telekom 2, Look Sport
20:00 Fotbal, Europa League

PAOK Salonic - BATE Borisov

Digi 2, Telekom 1, Look Plus
20:00 Fotbal, Europa League

Rapid Viena - Glasgow Rangers

Digi 4, Telekom 4
20:00 Fotbal, Europa League

Akhisar - Standard

Telekom 3
20:00 Fotbal, Europa League

Sevilla - Krasnodar

Digi 3
22:00 Fotbal, Europa League

Olympiakos - AC Milan

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
22:00 Fotbal, Europa League

Slavia Praga - Zenit

Digi 2, Telekom 4, Look Sport
22:00 Baschet M

Real Madrid - Barcelona Lassa

Digi 4
22:00 Fotbal, Europa League

Ludogoreț - Zurich

Telekom 3
22:00 Fotbal, Europa League

Arsenal - Qarabag

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 19 11 7 1 32 - 12 40
2 FCSB 19 11 4 4 37 - 21 37
3 CSU Craiova 19 10 5 4 35 - 16 35
4 Viitorul 19 10 3 6 25 - 21 33
5 Gaz Metan 19 7 7 5 23 - 24 28
6 Astra Giurgiu 19 7 6 6 23 - 18 27
7 Sepsi OSK 19 7 6 6 23 - 19 27
8 Poli Iași 19 7 3 9 18 - 27 24
9 FC Botoșani 19 5 8 6 24 - 27 23
10 Hermannstadt 19 6 4 9 19 - 22 22
11 Dinamo 19 4 7 8 18 - 30 19
12 Călărași 19 3 8 8 13 - 19 17
13 Chiajna 19 4 5 10 13 - 28 17
14 FC Voluntari 19 2 5 12 18 - 37 11
Vi 14.12.18
20:00
Chiajna
-
Poli Iași
-
Sa 15.12.18
14:00
FC Voluntari
-
Astra Giurgiu
-
Sa 15.12.18
17:00
Gaz Metan
-
Hermannstadt
-
Sa 15.12.18
20:00
Dinamo
-
CSU Craiova
-
Du 16.12.18
14:00
Călărași
-
Sepsi OSK
-
Du 16.12.18
20:00
FC Botoșani
-
FCSB
-
Lu 17.12.18
20:00
Viitorul
-
CFR Cluj
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV