Alte știri din fotbal
MM Stoica salută inițiativa lui Răzvan Burleanu: „Dacă se va opera această modificare de regulament...”
0
Ziua „Z”! Florin Tănase, așteptat la negocierile finale
0
FCSB a primit oferta scrisă pentru titular: „Se intervine din multe direcții”
0
După distracția cu amatorii, Universitatea Craiova a dat de greu: cum s-a terminat primul test tare din Austria. Debut pentru Răzvan Sava
0
Știri din fotbal internațional
Elveția - Canada, meci decisiv pentru șefia grupei B de la CM 2026. Ocazie uriașă pentru Embolo
0
Bosnia - Qatar: doar la victorie! Deschidere de scor în minutul 29: execuție superbă
1
Imagini nebune înainte de Scoția - Brazilia: „Braveheart” s-a urcat pe masă
0
Atletico Madrid a transferat jucătorul crescut în curtea Barcelonei
0
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
BNR pune în circulație noi bancnote în România. Ce se schimbă pe banii care ...
Libertatea
Secretul bine păzit al regimului Ceaușescu: accidentul care a afectat-o ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Se schimbă regulile jocului, iar comenzile ieftine se scumpesc. Ce se va ...
Libertatea
Pe un roman,ca sa vada un meci de rahat al nationalei il costa aprox.150 lei(biletul de intrare si transportul)E asa mare foamete la FRF incat cel mai ieftin bilet il vinde cu 40 de lei si ii minte pe suporteri ca se prelungeste programul la metrou...alti spagari.Concluzia:mergi 3 zile sa muncesti ca sa poti vedea um meci de 2 ore de rahat.Bonus:placerea se extinde pana la 10 ore,ca 8 ore le mai faci pe jos pana acasa.FRF=MAFIA CONTINUA
serios acum, tu esti *** ? sau asa esti tu ?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Eu sunt curios daca BOR plateste ceva Metrorexului pentru prelungirea programului in noaptea de Inviere.
De cand nu mai e? Ca in mai 2014 statul era actionar suta la suta.
1- toti supoteri care mergeau cu metrorex erau platitor de cartele 2- inafara de intervalele 6:00-9:00 - 12:00-14:00 si evident 18:00-20:00 metrourile merg aproape goale asa ca daca mai stau o ora peste program nu cred ca murea cineva 3- preturile la cartele, abonamente ori cum sunt cam piperate pentru ce ofera si timpul de asteptare in stati inafara orelor aglumerate poate ajunge i la 10 minute iar in weekend nici nu mai vb ca astepti si peste alea 10 min pana vine un metrou avand toate astea spuse ce a fact metrorexul a fost o nesimtire totala iar FRF nu are de ce sa plateasca suma aia, daca lasa intrarea libera in ora respectiva atunci sa plateasca daca nu cei de la metrorex ar trebui sa respecte bucuresteni pentru ca noi le platim tot consumul si pe carca noastra fac ei profit, daca calatori ar face o zi greva si nu ar mai merge cu metroul provoaca pierderi de mii de euro
Pai si lumea platea calatoriile, nu intrau pe gratis, hai lasa ca dupa ora 10.30 metrourile circula mai mult goale, treaba cu consuma curent e relativa.
Parca e in combinatie stat-privat, oricum FRF adica Burlanu, la urmatorul meci cu Finlandia sa lase intrarea libera drept compensatie, daca nu, NIMENI LA MECI :D
metrorex nu mai e companie de stat
Va explic eu cum sta treaba. Cineva intreba de ce sa plateasca FRF pe cei de la Metrorex? Pentru ca cei ce lucreaza in program prelungit sunt platiti la alt tarif. Pentru ca ar fi urmat cu exceptia orei de iesire de la meci ca metroul sa functioneze fara calatori si totusi consuma curent pe care si ei il platesc. Si explicatii sunt multe , dar nu stau sa le insir aici. Un singur lucru mai merita amintit : Asta e economia de piata. Cine consuma plateste. P.S - Nu lucrez la Metrorex asa ca sa nu ma injurati
Pentru ca Metrorexul e companie de stat. Romaneasca. Si acolo nu trebuie sa fie logica. Nici bun simt. Statul nu trebuie sa presteze servicii. Trebuie doar sa ceara si sa toace bani. Is plin de nervi ca s-a oprit iarasi circulatia pe tronsonul de autostrada Saliste- Cunta, dupa circa un an de la darea cu mare intarziere in functiune. Zici ca suntem tara de limbrici, nu de fiinte umane.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.