Comentarii (11)
MariusN
MariusN  •  23 Iunie 2023, 21:56
Postat de fecesebeNuESteaua pe 23 Iunie 2023, 14:30

Ii dau dreptate lui Gica Popescu, am jucat catastrofal cu Elvetia. Aveau in min. 12 87% posesie, de parca eram o echipa de juniori. Golul al doilea a fost a colectie de coincidente, Puscas sa se apuce de circ decat de fotbal. Executiile lui Mihaila au fost fabuloase, da, dar jocul de echipa a fost zero pe 90 de minute, si numai cu un noroc imens nu a fost vreo 4-5 zero pana in minutul 80. Noi ne-am trezit prin minutul 80 mai mult ca o reactie de orgoliu, decat o schimbare tactica menita sa imbunatateasca jocul. Iordanescu e foarte slab ca antrenor, nu are "balls" sub nici o forma. La ora actuala Republica Moldova are mai multa atitudine ca noi, si aia depinde foarte mult de antrenor. Cine sa ne laude, ca mai bine au suportat Andora contra Elvetienilor, pe ansamblul meciului.

Ai dreptate. Catastrofal jucat! Iar acele schimbari, pe care le tot evoca Yedi, ca le-ar fi facut si au adus "marele succes", "marea schimbare", au fost facute 100% doar ptr ca Yanis a obosit, alt jucator schimbat, tot asa fara randament, dar in nici-un caz din ratiuni tactice!!! Asa s-a ivit, asa a iesit, DIN INTAMPLARE! Asa a fost IARASI, marea sansa, marele noroc si bafta, a familiei Iordanescu(grupe usoare, trageri convenabile, greseli aiurea ale adversarilor, ratari imense sau arbitraje favorabile)!

mr90  •  23 Iunie 2023, 13:14

“A fost un lucru extraordinar pentru un biet jucător elvețian”.

Dobermannul
Dobermannul  •  23 Iunie 2023, 13:13
Postat de Dobermannul pe 23 Iunie 2023, 13:10

Pana la cele doua goluri a lui Mihaila putea fi 7-0 pentru Elvetia si nu pentru ca s-au aparat ai nostri bine ci pentru ca elevetienii au ratat enorm de mult.

ale

Malone
Malone  •  23 Iunie 2023, 13:12

“Baaa, esti ***?”-vorba lui Dinica in ‘Crucea de piatra”, cum sa lauzi calamitatile naturale care au pascut fanul de la Lucerna???

Dobermannul
Dobermannul  •  23 Iunie 2023, 13:10

laurkro
laurkro  •  23 Iunie 2023, 13:03

I-a văzut când s-au dat jos din autocar și erau bine frezați, tatuați, îmbrăcați. După care a adormit dar a rămas cu imaginea aia de băieți care arată bine. Serios?

Dobermannul
Dobermannul  •  23 Iunie 2023, 13:02

Lauda adversarul ca sa-l poti apoi invinge iar meritele tale vor fi cu atat mai mari.