Comentarii (96)
caminero
caminero  •  28 Iunie 2019, 09:57
Postat de blatistu49 pe 28 Iunie 2019, 08:59

ba uitate la reluare pe GSP si vezi unde i tinerea de tricou si sa vezi Penaltyul primit de noi la HAGI JR unde mai mult a fost simulare dupa un contact a fost calcat pe degetul mic si sa aruncat impuscat simulare obisnuita de noi

Da, l-a călcat pe degetul mic dîndu-i un șut în jambiere.

alenb
alenb  •  28 Iunie 2019, 09:42

Evident treabuia s-o dam intr-o romaneala, "nu ne-au vrut strainii". Penaltyul lor, despre care inteleg ca exista unele discutii, a fost foarte clar, tinerea a inceput afara si a continuat in careu. In rest, am primit penalty in fiecare meci, mai putin cu Franta, dar ala n-a fost meci.

vladutz13
vladutz13  •  28 Iunie 2019, 09:29

Nu ma incanta deloc sa aud teorii ale conspiratiei de la ei... din punctul asta de vedere vad ca nu s-au schimbat deloc fata de jucatorii din ultimii 10-20 de ani. Fotbalistii romani au mania persecutiei, vazutul conspiratiilor peste tot sunt de fapt o dovada de lipsa de educatie, de care suferim ca popor. Nu mai bine Radu zicea ca au facut un meci mai slab si gata? Inclusiv el, a fost cat pe ce sa apere penaltyul, dar in rest? Primul gol pe centrul portii, ultimul gol luat pe coltul lui. Golul 3 a fost decisiv, sutul a trecut prin zid.... e vina alora de-acolo dar si a lui, pt ca la antrenamente portarul ii organizeaza.

vladutz13
vladutz13  •  28 Iunie 2019, 09:25
Postat de Koczka Gyorgy pe 28 Iunie 2019, 08:13

Acordarea penaltiului pt nemți la începutul celei a doua reprize reprezintă o gravă greșeală de rezultat deoarece tinerea s-a produs in afara careului, ulterior jucătorul german aflat cu spatele la poarta a făcut un pas in spate spre careu, Hagi jr reeditând tinerea Conform regulamentului chiar daca s-a acordat avantaj după prima tinere , in caz de blocare a fazei se revine asupra primei infracțiuni, adică se dădea lovitura liberă din afara careului și cartonaș galben la Hagi jr. Ar fi putut interveni VAR-ul ( arbitrii italieni ) dar n-au făcut-o pentru că era clar ca se primise indicația sa se dea penalty Germaniei în 'compensatie' pentru cel din prima repriză, la presiunea delegației germane.

Sincer? Asta a fost planul lor tactic, sa ne lase sa venim peste ei si sa ne prinda pe contraatac. Asa a venit golul lor si au mai avut vreo 3-4 atacuri extraordinar de periculoase. Bineinteles, ei s-au gandit ca ne pot controla, nu ca venim ca un tavalug peste ei pe finalul reprizei.

blatistu49
blatistu49  •  28 Iunie 2019, 08:59

ursul_supraponderal
ursul_supraponderal  •  28 Iunie 2019, 08:36

In prima repriza tremurau in ghete nemtii. Baietii nostri au fost fantastici si l-as evidentia aici pe Ivan, despre care nu am auzit multe cuvinte frumoase, din motive pe care nu le inteleg. Cred ca a facut vreo 20 de sprinturi de 70 de metri,a dat centrarea de la golul doi si a ajutat defensiva enorm. Greselile noastre? Prea mult spatiu pt jucatorul cu mingea la primul lor gol. Trebuia pus la pamant,cu pretul unui galben. Greseala lui Ianis, care l-a tras pe ala de tricou intr-o faza in care nu era pericol. La golul 3 mingea nu avea voie sa treaca prin zid. La golul patru Radu nu si-a protejat coltul. Au obosit baietii. Oricum au fost fantastici si merita sa ramanem alaturi de ei.

Michael Mircea Agiu  •  28 Iunie 2019, 08:04

Prima Repriza- o Demonstratie de mare Clasa si Tehnicitate, pacat, dar nu s-a putut mai mult!... Oricum U21 Romania ne-a facut fericiti!!! Multumim si mult Succes pe mai departe pentru acesti Tineri deosebiti!...

blatistu49
blatistu49  •  28 Iunie 2019, 07:54
Postat de amicu pe 28 Iunie 2019, 07:08

UEFA=MAFIA cam asa se rezuma ce au facut ei cu mutarea meciului si cum anumiti arbitrii refuza sa vada reluarile cand sunt faze decisive

baa uitate la reluari si sa vazi care a fost penalty corect la HAGI JR a fost un contact mai tare si la no i e in careu tinerea