Între Eforie și euforie e un pic de diferenta

986379311381755
Lengyel Adrian  •  29 Iunie 2019, 10:03
Postat de jony1973 pe 29 Iunie 2019, 00:39

Ceva s-a intamplat la pauza si cred ca are foarte mare legatura cu cu "energizantele" preparatorului fizic Neubert cu care ii impulsiona si pe FCSB-isti la pauza meciurilor. Degeaba avem talent superior nemtilor (s-a vazut in prima repriza), daca la pauza ei bea din butoiul cu putere, iar ai nostrii din butoiul cu apa chioara, ca in povestile copilariei.

Occidentalii au voie sa faca orice , de la doping cu acordul WADA (vezi dezvaluirile hackerilor din baza de date WADA) pana la importul de jucatori de peste tot. Nu degeaba spunea Doamna Marine Le Pen *** "La Marseillaise"...

jony1973
jony1973  •  29 Iunie 2019, 00:39

mihai_luchian
mihai_luchian  •  28 Iunie 2019, 23:25

"Marele caracter" teuton găsește și atunci când are norocul porcului argumente că a fost superior. Iar cei care îi dau ocazia să ajungă mare făcându-i cadouri, fac apoi spume când văd atâta aroganță și trufie. Nu am crezut nicio secundă că ratăm finala. După mizeria cu Suedia ăsta e al doilea meci pe care o să-l uit cu greu. Noi românii suntem ca vaca aia care dă o găleată de lapte după care o răstoarnă. M-am recunoscut în jocul din repriza a doua și în faultul inconștient al lui Hagi. Ne-a înzestrat Dumnezeu cu de toate, de-aia ne și permitem să risipim. Nemții care nu au decât oase groase, țin cu dinții de tot ce au. Nu o să fim niciodată nemți și până la urmă e foarte bine să fie așa. Hai România!

ion.ionescu
ion.ionescu  •  28 Iunie 2019, 23:00
Postat de dragos_chiva pe 28 Iunie 2019, 20:31

Nu cred că a fost vorba de nicio cădere fizică, iar despre "oboseala" provocată de jucătorii germani nici atât. Eu cred că pur și simplu jucătorii au primit un plan defensiv pentru repriza a doua în încercarea de a conserva rezultatul sau pentru a intra în prelungiri. Echipa mai tehnică a îmbrățișat tactica apărării supraaglomerate iar echipa mai rudimentară din punct de vedere tehnic a fost invitată ...să atace. Nu e funny?

Avem nevoie de un antrenor-jucator la echipa blocului. Vii ? E turneul final pe cartier, incepe la 1 iulie. Terenul nu e acoperit, e cam cald dar avem un sponsor care ne da bere rece pentru pauzele la fiecare 15 minute...La noi nu vor lesina spectatori in tribune pentru ca nu avem tribune. Sper sa alergi non-stop si sa fii un antrenor ofensiv, sa ne demonstrezi ce ai scris !

robby73
robby73  •  28 Iunie 2019, 20:42

Ceva de genul asta. Eu aș spune că au fost surprinși de atitudinea nemților după pauză și ca de obicei la noi urmează să cedam psihic.

dragos_chiva
dragos_chiva  •  28 Iunie 2019, 20:31

1686525761599040
Mario Durm  •  28 Iunie 2019, 18:16

Stati linistiti ca ii violeaza spaniolii in finala. Anul asta nu le mai poate lua nimeni trofeul.

alb_rosu_in_vn
alb_rosu_in_vn  •  28 Iunie 2019, 16:38

Se pare ca discursul motivational al lui Kuntz de la pauza a avut efect. La noi probabil tactica a fost sa ne aparam cum putem, poate intram in prelungiri si ajungem la lovituri de departajare. Evident, caderea fizica din repriza a doua a jucatorilor nostri a contat, coroborata cu ritmul mai sustinut impus de nemti dupa ce vremea s-a mai racorit cat de cat si umbra a coborat asupra terenului. Daca reuseam sa facem 3-1 la pauza la acea mare ocazie a lui Puscas, probabil aveam o sansa in plus. Cam multi de daca...