FOTBAL  »  NATIONALA  »   ROMÂNIA - ANDORRA, ASTĂZI, ORA 20:30, ÎN DIRECT PE ANTENA 1 ŞI LIVEVIDEO ŞI TEXT PE GSP.RO

Gică Popescu despre actualul lider al naţionalei: "A explodat foarte tîrziu"

Articol de GSP - Publicat marti, 11 septembrie 2012 00:00 / Actualizat marti, 11 septembrie 2012 12:07

Ciprian Marica a fost decisiv în victoria României din Estonia, scor 2-0. Atacantul lui Schalke a pasat decisiv pentru Torje la primul gol şi l-a înscris pe al doilea. La pauză, la scorul de 0-0, Marica i-a mobilizat pe coechipieri, iar efectul s-a văzut în repriza secundă. Gică Popescu crede că atacantul este actualul lider al tricolorilor, dar e păcat că s-a maturizat tîrziu

"Ciprian este un jucător care a crescut foarte mult. Din păcate, trebuia să o facă acum şapte-opt ani de zile cînd ar fi putut să fie un jucător important al echipei naţionale pentru o perioadă mai lungă de timp. Pentru calităţile extraordinare pe care le are a explodat foarte tîrziu.

Am înţeles că la pauză a avut o reacţie în vestiar. E nevoie de astfel de reacţii, ca anumiţi jucători să dea semnale, iar Marica poate fi liderul de acum al tricolorilor", a spus Gică Popescu la Digi Sport.

Maxim, pentru maximum de puncte! » Echipa cu care Piţurcă vrea să atace Andorra

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă