Alte știri din fotbal
Cum arată clasamentul bazat pe rezultatele directe dintre formațiile de play-off! Surprize majore
0
Dinamo, față în față cu „balaurul” » Andrei Nicolescu: „Dacă câștigăm cu ei, nu ne mai stă nimic în cale”
0
UTA Arad - Hermannstadt, primul meci din play-out. Autogol ULUITOR în startul meciului
1
Neubert rupe tăcerea și îl contrazice pe Gigi Becali: „Nu e adevărat, vreau să clarific!”
0
Știri din fotbal internațional
Brandul lui Michael Jordan va echipa singura națională cu 5 titluri la Mondialul din 2026
0
A treia demitere în ultimele nouă luni? » Fostul mijlocaș al lui Spurs e favorit să-l antreneze pe Radu Drăgușin!
1
Pep Guardiola e gata să depună armele în Premier League: „Mâine ieșim din lupta pentru titlu dacă se întâmplă asta”
0
Veste bună înainte de barajul cu Turcia » Nicolae Stanciu, primul gol de la revenirea în China
2
Lifestyle
Noul stadion național, aflat la 32 km de capitală, prinde contur » Cele mai noi imagini de pe șantierul arenei de 400 de milioane de euro
3
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a logodit la 20 de ani de la fotografia care a uimit lumea
1
Forbes a publicat topul miliardarilor pe anul 2026 » Pe ce loc se clasează Ion Țiriac după ce averea lui a crescut
2
Cadou de 500.000 de dolari pentru Jutta Leerdam » Reacție ei, de milioane
0
Cu cine ar vota românii la parlamentare. Diferență mică între locurile trei ...
Libertatea
O cântăreață și-ar fi băgat coada în familia unui mare sportiv. Starul, pus ...
Adevărul
Guvernul își bagă mâna în bugetul COSR: cheltuielile trebuie aprobate de la ...
GSP SPECIAL
ULTIMA ORĂ „O mare onoare să-i omor!”: Donald Trump promite un nou atac ...
Libertatea
Are dreptate. Conform transfermarkt loturile sunt evaluate: Islanda 83,63 mil euro Scotia 176,55 mil euro Ungaria 50,40 mil euro Bulgaria 30,90 mil euro Norvegia 91,45 mil euro Serbia 282,70 mil euro Romania 81,90 mil euro Ca și o comparație adversarii pe care nu am reușit să îi învingem: Suedia 144,90 mil euro Spania 933,50 mil euro Ținând cont de loturi cred că am fi usor favoriți contra Ungariei sau Bulgariei chiar daca am juca în deplasare. Contra Islandei avem 45% șanse cum a declarat antrenorul lor. Asta în cazul în care jucăm fotbal. Dacă punem accentul pe un joc defensiv pe contre ( Islandezii controlează mai bine mingea, pasează mai mult, sunt periculoși mai ales central, însă au slabiciuni mari defensive pe flancuri) avem 51% șanse.
ce spune despre Ungaria și Bulgaria? ca porneste ca favorite, ce altceva?
Islanda e la fel de bună, singura lor greșeală a fost înfrângerea cu Albania. Chiar faptul că necalificarea (la mustață) e privită ca un ”eșec” arată ce tari sunt islandezii: acum 4-5 ani un loc 3 în preliminarii ar fi fost considerat un mare succes. Antrenorul lor zice, prudent, că au șanse 55%, dar în realitate sunt mari favoriți. Scoția era mai accesibilă, e o echipă submediocră de vreo 25 de ani încoace, mai slabă ca România, Ungaria sau Bulgaria.
N-ar fi rau ca gazetarii GSP sa faca un articol in care sa ne spuna la ce echipe joaca fotbalistii islandezi. Eu cred ca avem clar sansa a 2-a.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.