Alte știri din fotbal
Victor Angelescu a confirmat transferul care încheie mercato la Rapid: „Am plătit! Costel nu are cum să fie nemulțumit”
0
Ce a făcut Matteo Duțu la Sibiu, imediat după Hermannstadt - Dinamo: „Tânăr cu suflet matur”
0
Andrei Nicolescu, laude în direct pentru titularul lui Dinamo: „Cel mai bun din România!”
0
Transfer-surpriză REZOLVAT de Rapid! Întâmpinat de Bolgado la București, urmează să semneze contractul
2
Știri din fotbal internațional
Condus 0-2 de Pisa, Cristi Chivu și-a scos jucătorul în minutul 34! A urmat ceva de poveste pentru Inter
7
„Plin de amărăciune, probabil nu primește sex acasă!” » Antonio Conte a fost făcut praf de fostul său golgheter
0
Dzekomania la Gelsenkirchen » Suporterii lui Schalke au cumpărat mii de tricouri ale atacantului de 39 de ani!
0
Eden Hazard revine în atenție cu un transfer în Italia » E colegul lui Ronaldinho, Eto'o, Roberto Carlos și Zenga!
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Diversiunea Groenlanda: Trump a ascuns pregătirea unei alte intervenții ...
Libertatea
Posesorul unui Ferrari de 38,5 milioane de dolari și-a dezvăluit ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Ce a răspuns Nicușor Dan, întrebat dacă România va plăti un miliard de ...
Libertatea
oricum ne facem de ras peste tot...mai bn desfintarea! sau dati-i cateva mil de euro lui M mircea sa se retraga!
Bai!!!! Ce vrajeala are asta ... Si mai e si jurist. Si daca v-ar dezafilia? Imunitate nu vreti cumva?
pai care e motivul ziaristule?esti atata de bou incat uiti sa ne zici si subiectul in sine
"... o sa fie distrus fotbalul rominesc"? O enormitate mai mare nu putea veni decit de la FRF, statul in stat pentru care legile tarii sunt ...hirtie igienica!Nu stiu ce pregatire ai cetatene Iustin Stefan, dar ceea ce spui seamana a boceala. Daca pledoria o sa o ai axata pe "dezafiliere" mai bine nu te prezinti! AFARA!
Statututl FIFA, institutie privata nu poate incalca legile nici unei tari. daca contravine legislatiei este un act nul si poate fi atacat la instantele internationale. De dezafiliere nici nu poate fi vorba, iar daca FIFA o va face, va face un mare bine Romaniei sa ne scape de FRF SRL, proprietatea criptocomunistilor ca sandu si a javrelor la lupescu. Iustin Stefan sa taca ca este un prost si o unealta a lui mirciulica sandu, tatal unei drogate, care a vandut Timisoara impreuna cu Kassai Adalbert
nu scrie nicunde in regulamentele FIFA ca trebuie sa incalci legile si Constitutie vre-unei tari si nici ca o societata comerciala nu poate fi actionata in vre-o instanta ! litigiile SPORTIVE le rezolva CAS si atit !
adicatelea dupa cum spuneti voi, sunteti stat in stat...faceti voi regulamente de kkt, care nu tin cont deloc de legislatia in vigoare si va faceti de cap. nu cred ca FIFA nu tine cont de jurisdictia existenta in tara respectiva
DEZAFILIEREA ! Sa dispara gruparea mafiota FRF ! Tot ce se poate intampla este ca Dragomir, Sandu, Lupescu, trio Beeeekali, sa fie datzi la o parte ! DEZAFILIEREA, ckackatzilor !
Nu este vorba de un "litigiu de fotbal" nici macar de un "litigiu sportiv" ci de o problema a impresarului fata de nedreptatea facuta de FRF prin niste comisii incompetente! Sa nu amestecam lucrurile! Este problema personala a impresarului care nu are nimic comun cu dezafilierea de la UEFA sau FIFA. Dar, este un inceput! Al Sfirsitului "statului in stat!" Al incalcarii drepturilor Constitutionale!
Art. 62. 1. FIFA recognises the independent Court of Arbitration for Sport (CAS) with headquarters in Lausanne (Switzerland) to resolve disputes between FIFA, Members, Confederations, Leagues, clubs, Players, Officials and licensed match agents and players’ agents. 2. The provisions of the CAS Code of Sports-Related Arbitration shall apply to the proceedings. CAS shall primarily apply the various regulations of FIFA and, additionally, Swiss law. Nu zice nicaieri nimic de dezafilierie
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.