daveroirl
daveroirl  •  24 Martie 2013, 06:50
Postat de calea_victoriei pe 24 Martie 2013, 04:46

Asa gindesc si eu si oricum il prefer pe Keseru daca tot ne trebuie virf de careu decit ce propune don avocado !!! Tucudean !

adevarul este ca tu ai o gandire ciclica :Magheru ,ambasada americana ,gradina Icoanei ,pudra Denim ,ciocate de piele ,scoala americana , calea victoriei ,tarani .sapa ,grebla , bariera la snagov ,tancuri s.a.m.d si retur! trist ,alzheimer!

plischi
plischi  •  24 Martie 2013, 06:47

cu sapunaru pe dreapta (stiu ca nu e convocat, dar de ce sa nu i-l amintesc pana va obosi?), cu tamas la locul sau, cu lato (i-au luat frica batavii), cu chipciu oriunde in teren (nu ca ne-a adus un punct, ci finca ne trebe acolo), cu popa (ca si asta le provoaca frisoane, ma rog, cate poti provoca unei trupe cu 15-din-15), cu maxim la locul tanasist, cu mutu varf impins (da, da! ce ne trebuie noua la amsterdam varf impins!) am fi putut visa la un miracol. gagiul va intra insa cu tata - tamas, gardos, chiriches, radu (sau ratz) - b si p - torjessi (n-are curaj sa-l bage pe popa), mutu, tanase (sau chipciu insa doar ca recompensa - rusescu. de fapt, ce sanse avem ori asa ori altfel?

daveroirl
daveroirl  •  24 Martie 2013, 06:45
Postat de gerula666 pe 24 Martie 2013, 04:20

Si la Amsterdam, ar fi bine sa incepem exact "INVERS" filosofiei noastre de romani. In loc sa ne aparam inca din min'1 cu o echipa defensiva si cu jucatori, gen: Tanase, ar fi bine ca, cel putin o repriza sa ATACAM cu o echipa construita de atac si abia apoi in rep' a2-a sa ne baricadam, sperand ca scorul ne este favorabil noua Mult mai bine introduci jucatori ca Tanase in rep' a2-a, fiind si odihniti, isi vor face treaba mult mai bine in aparare! Avand o linie de VITEZA cu, Maxim, Chipciu, Popa, in spatele unui Keseru, o prima repriza ar arata putin altfel.

si daca la pauza "ai" 0-4 ,ce mai aperi ,ce mai schimbi ,uhlalala ,ce tactica ,deci gandim repriza a doua ca in prima ii bagam cu fundul in poarta ,bre ,tu esti sigur nu esti neam cu Piti ?

borat101
borat101  •  24 Martie 2013, 06:30

Tu glumesti. Vezi ca te va amenda ti.gan.ul din pipera ca nu ai pus pe taraba toti jucatorii ti.g.anilor. Maxim, Keseru, Lazar, Pantilimon, etc... nu au ce cauta pe taraba ... pardon Nationala Romafiei.... pardon Nationala Romaniei.

calea_victoriei
calea_victoriei  •  24 Martie 2013, 04:46

gerula666
gerula666  •  24 Martie 2013, 04:20
Postat de gerula666 pe 24 Martie 2013, 03:08

Eu am "trambitat" pe aici de la bun inceput, ca pe un astfel de teren, nu-mi arunci in lupta de la bun inceput jucatori de un metru jumate si 50 de Kg, ii introduci spre finalul partidei, cand se presupune ca adversarul este deja obosit(in caz ca avea de ce sa fie obosit!). Saracul Torje, el ar fi trebui sa isi dribleze adversarul direct de 1,90 si o TONA in greutate, plus craterele de pe teren, de pe banda lor. La Amsterdam ar fi bine sa introducem pe teren, toti jucatori care au viteza cea mai buna. Maxim, Chipciu, Ad.Popa inca din min 1 si orice alt varf impins, inafara de Mutu, care sa incerce permanet sa ii hartuiasca, oboseasca pentru un MUTU intrat in rep' a2-a.