Comentarii (34)
 •  02 Februarie 2009, 16:49

doua goluri.cine ar fi crezut? am fost magnific. felicitari mie. am fost fabulos

•  18 Ianuarie 2009, 22:59

Radu a fost magnific nu doar in 94,amintitiva statistica lui la nationala,are 42 de meciuri si 21 de goluri ,ca raport jucuri si goluri ,e atacantu cel mai prolific.insa in meciu cu Suedia nu e nimeni vinovat,asa a fost sa fie,si fiti fericiti ca am avut o generatie de aur

•  08 Ianuarie 2009, 09:10

infrangerea e si a lui Iordanescu. In primul rand, i-a lasat pe suedezi sa atace, uitand 2 lucruri: 1. nu mai jucat in infernul de pe Rose Bowl, ci langa San Francisco, unde clima e mai blanda. Caldura care a turnat plumb in picioarele sudamericanilor a lipsit. 2. suedia era o echipa de posesie,cu jucatori mult mai buni in aparare. In plus, desi dupa Elvetia l-a scos pe Stelea din poarta pentru greseli (aici ar fi de comentat) dupa Argentina l-a pastrat pe Prunea, desi gafase copios la golul2

•  08 Ianuarie 2009, 09:06

ce amintiri...da, Prunea si Popescu au gresit, dar hai sa recunoastem doua lucruri: in minutul 88, la 1-0 pentru suedezi eram, mai toti, impacati cu gandul ca vom fi eliminati, mai ales ca nu jucasem mai nimic. 2. la 2-2 Prunea a salvat un gol ca si facut, la un contratac suedez (nu mai situ cine a scapat pe dreapta, a sutat, mingea a lovit bara din stanga lui Prunea, si a ricosat in parte opusa la Larsson parca, care a reluat spre poarta goala, Prunea scatand miraculos...

•  07 Ianuarie 2009, 05:27

Ok daca nici asta nu intra : world cup 94 best goals atunci primul episod de 10:32 minutes mai scrie si compilation are go;urile suedezilor si e cel mai usor de gasit. Sper sa nu aveti probleme, iar daca aveti trimiteti un private e-mail la baiatul si va dau adresa fara sa mai trecem pe la cenzorei

•  07 Ianuarie 2009, 03:57

Greseala este colectiva.#1.suedezul nu trebuia lasat liber sa centreze.#2regula nescrisa TOATE mingile din careul de 6m sunt proprietatea portarului.#3.Mingile din 16m sunt de la caz la caz a-le apararii sau a portarului in anumite cazuri, dar daca iese TREBUIE sa culeaga bashica. Apararea nu are ce cauta in careul de16 m, trebuie sa suporte atacul din afara careului,intra in careul de16m la nevoie,atunci cind un aparator e depasit si pune in pericol poarta prin sut sau pasa de gol.Etc etc

•  07 Ianuarie 2009, 03:41

din nou continuare... cred ca au ris si curcile de romani dar'mi'te italienii pentru apararea prestata... dixit!

•  07 Ianuarie 2009, 03:34

coninuare... pai conduci tu echipa nationala cu pretentii de staif pe ametitii aia de suedezi cu 2 la 1 si mai ai 5-6 minute de timp regulamentar de joc ca sa te pregatesti pentru semifinala cu Brazilia si'i lasi sa se apropie de poarta pe hocheistii scandinavi? sa avem pardon; mai urmariti meciul pe in si veti vedea ca nea Gica Popescu a fost groparul meciului cu pricina mai baieti

•  07 Ianuarie 2009, 03:26

nu stiu altii cum sint da' voi baieti bag seama ca vorbiti despre alt meci Romania-Suedia pierdut de romani la lovituri de pedeapsa; ce tot ii dati in cap lui Prunea (nu ca n'ar merita, da' acolo nu'i vina lui) ca a fost vinovat la golul egalizator al suedezilor; mai bine ingropati'l pe Gh. Popescu (zis si Suca in meciul ala pentru cretinia facuta) care l'a lasat balta la centrul terenului pe suedezul (care i'o fi numele) care a pus mingea in careu de au egalat aia de la ABBA...sic!

•  07 Ianuarie 2009, 02:33

SUPER MECI.....RADULE AI FOST MAGNIFIC LA WORLD CUP 1994 SI CU COLUMBIA DAR SI CU SUEDIA UNDE AI DAT 2 GOLURI ....SI ACUM IL TIN MINTE PE PRIMU ....MINUTUL 88 ..NE CONDUCEAU SUEDEZI CU 1-0.....LOVITURA LIBERA HAGI ,BALON DEVIAT SI GOL RADUCIOIU,APOI AM INTRAT IN PRELUNGIRI AM PRELUAT CONDUCEREA LA 2-1 SI SARACU ALA DE PRUNEA A FACUT O GAFA DE INCEPATOR....4 MINUTE NE DESPARTEAU DE O SEMIFINALA DE VIS CU BRAZILIA...PACAT MARE PACAT....