Alte știri din fotbal
Motivat de ostilitatea ce va fi în Bănie la finala campionatului: „Ne va da energie”
0
Csikszereda – FC Botoșani » Meciul care deschide ultima etapă din play-out. Echipe probabile
0
Edi Iordănescu o spune prima oară după Euro 2024: „Vă dau 3 nume. Am fost într-o situație ingrată”
0
Nicolescu le-a bătut obrazul fanilor lui Dinamo după ce a fost înjurat chiar de ziua lui: „Trebuiau să țină cont”
0
Știri din fotbal internațional
Fostul coleg al lui Chivu dă verdictul: „N-a fost un pariu la Inter. Perfect pentru un proiect pe termen lung”
0
Cristiano Ronaldo își extinde imperiul » Intră într-un nou proiect înainte de Mondial
0
Mohamed Salah poate rămâne în Europa: ofertă astronomică primită de egiptean
0
Arne Slot, după ce Liverpool a suferit un nou eșec în Premier League: „Face parte din sezonul nostru”
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
7
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
4
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
2
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Traian Băsescu, despre Ilie Bolojan: „Pentru mulți e un soi de Mesia”
Libertatea
Autostrada din mijlocul oceanului care costă 200 de milioane de euro pe ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Imagini noi cu podul peste Lacul Cernica de pe Autostrada A0 Nord: A primit ...
Libertatea
Este Marcovici la fcsb, clubul iubit al acestor comentatori.....nu? Ce va este asa de greu de inteles? Chestia asta se intampla de ani de zile!!! Nu vedeti despre ce se discuta mereu la pro x respectiv protv? Se tot cultiva fcsb-ul in inimile suporterilor, sub pretextul ca este cea mai "iubita" dintre echipe, de parca asta ar insemna totul, de parca ceilalti nu mai exista! Nu vedeti osanalele aduse unor jucatori trecuti pe la fcsb? Luam cazul chiriches (cu c mic pentru prestatia fotbalistica...altfel multa sanatate jucatorului), unul dintre cei mai slabi jucatori din lotul ROMANIEI de ani buni. Sa fiti atenti la comentarii.....tot ce este lauda este la chiriches cand este bine, cand este rau, nu este pomenit numele lui....ci intreaga aparare. Daca luam cazul Camora....este fix invers. Luati cu fcsb baieti....cu facb baieti :)
Ambii comentatori de la Provtv au fost penibili și l-au tocat cu nerușinare pa Marcovici încă din min 13.Sa afirmi din acel minut ca România joaca in 10 oameni din cauza lui Marcovici mi se pare lipsa totala de profesionalism.De altfel am remarcat in comentariile lui Mironică și Costoiu multe erori care dovedesc lipsa cunoașterii regulamentelor.La in moment dat ,spre finalul meciului,unul dintre exclama “MAN face presing” in condițiile in care MAN doar se făcuse spre un fundaș advers!Se vede in comentariile lor ca nu se pot dezlipi de actualii și foștii jucatori ai fcsb.Sa le fie Rușine și sa-și amintească ca a mai fost in “deștept” ca ei care l-a făcut “dromader” pe Camataru și apoi nu mai știa cum sa-și ceara scuze.
Nu sunt de acord cu "e tanar si fara experienta"; uita-te la un Pedri de exemplu; un Camavinga, la jumatate din Borussia Dortmund, la atacul lui RB Salzburg..aia de ce nu sunt "tineri si fara experitenta"?! La noi prea se face uz de asta-iar la 23 sunt déjà uzati si prea batrani pt export, vezi cazul lui A.Ivan de exemplu sau al "slagarului" romanesc Sorescu; poate ar fi cazul ca macar de acum Markovic si altii care au sansa lui, sa acumuleze antrenamente si seriozitate inca de mici, nu doar tatuaje si kilograme. Are inca un pic de timp inainte, dar startul déjà l-a pierdut comparativ cu Occidentul ( presupunand ça obiectivul e sa ne batem cu aia si nu cu Laci sau Tbilisi).
Rotaru are dreptate, cei de la TV țin cu Fcsb.
Ne uitam la Instat cand ne-am aparat supranumeric si n-a existat nici o constructie? Cand s-a jucat tot meciul cu pasa lunga, doar doar se intampla ceva? cand era Markovici vs. trei aparatori? macar Markovici i-a tinut pe aia trei aparatori acolo, la ei in teren, dupa ce a iesit dominarea a fost si mai mare.
Nu vreau sa fac referire la jocul tanarului fotbalist , ca nu eu l-am bagat in echipa si apoi presa dusmanoasa a Craiovei,l-a criticat inca de la convocare.Despre ce vorbim ???
Adevarul e ca Markovic à jucat foarte slab toate cele 3 meciuri in care à aparut pe teren. Dar la fel de adevarat e ca Man, sa nu uitam: cel mai bun fotbalist roman al anului anul trecut (!!), nu à avut vreun meci cu évolution peste cele ale lui Markovic :)) . Are 2 goluri la nationala (cu Malta si Islanda) dar la ce"firma" (se) crede ca are e nesemnificativ. Daca el e "the best" , Markovic pronde si el un loc 3 :))
Markovici e tanar , are doar 20 de ani iar lipsa de experienta isi spune cuvantul . Dar ca prestatie in cele doua meciuri ...nulitate absoluta !!! Baiatul nu trebuia fortat acum , el trebuie sa-si "rodeze" calitatile la tineret si abia dupa aia ( macar sa aiba un 23-24 de ani ) poti sa-l chemi .Oricum , indiferent de cum analizezi jocul echipei sau a unor jucatori , vinovatul e unul singur : Radoi !
Inaintea lui Markovic a fost Keseru, penibilul absolut, dar destul de protejat de presa de specialitate. Privind si spre restul lotului, constatam cu amaraciune ca astea sunt resursele pt echipa nationala si nu o sa ne calificam nicaieri in urmatorii 10-15 ani
Markovici are dreptatea lui, poate reușea mai multe cu niște colegi mai altruiști. Dar Man sau Sorescu gândeau de ce sa il fac pe Markovici mare când pot eu sa ma remarc și poate prind un transfer cine știe unde.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.