Alte știri din fotbal
Echipele de start în Andorra U18 - România U18 » „Tricolorii” lui Ion Marin încep drumul spre EURO 2027
0
Ce știe Arda Guler, starul celor de la Real Madrid, despre România: „Sunt onorat să fiu comparat cu Gheorghe Hagi”
0
Lovitură grea pentru Craiova » Când ar putea reveni pe teren Pavlo Isenko
0
Vincenzo Montella debordează de încredere, înainte de Turcia - România: „Vom reuși să câștigăm” » Elogii la adresa lui Mircea Lucescu: „Din acest motiv...”
0
Știri din fotbal internațional
Premier League poate da 11 echipe în cupele europene!
0
Fiul lui Cristiano Ronaldo, aproape de Real Madrid!
0
Griezmann, după transferul în MLS: „Acesta a fost unul dintre motivele pentru care am ales să joc aici”
0
Legenda Angliei, mesaj emoționant după anunțul plecării lui Salah: „A fost minunat să te avem în fotbalul englez”
0
Lifestyle
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
4
Avertizare meteo ANM de ploi de până la 35 l/mp, ninsori și vânt puternic, ...
Libertatea
Ce pot face românii care vor să-și monteze panouri fotovoltaice în lipsa ...
Adevărul
Celălalt Istanbul: partea întunecată a metropolei în care joacă România » ...
GSP SPECIAL
Patru tactici-cheie prin care Iranul poate forța retragerea SUA, chiar dacă ...
Libertatea
Vedeți va ba de gunoaiele voastre :)))))))
Este o greseala convocarea lui Markovic la nationala mare. Aceasta este dovada ca Romania nu are antrenor. Locul lui Markovic este la nationala de tineret. Este cel mai talentat jucator din generatia lui insa mai are de progresat pana sa fie apt pentru nationala mare. In plus psihologul Craiovei mai are de lucru cu acest baiat. Talentul nu este suficient, trebuie sa ai si mentaliate si putere psihica. Nu poti al 20 ani sa fi cel mai gras jucator de pe teren, pur si simplu nu poti. La fel este si cu pregatirea fizica, Markovici la 20 ani nu este capabil sa reziste 90 minute pe teren.
Pai sa ajunga! Pana atunci va fi in continuare criticat sau laudat, in functie de cum se prezinta! De ce nu intelegeti voi, olltenii, ca Markovici chiar a fost cel mai slab in toate cele 3 meciuri, per ansablu?! De ce credeti ca ceilalti jucatori nu au fost criticati? Coredea, Man, Soresc, Camora (dezastruos in meciul cu Islanda!), au fost la randul lor criticati. De altfel, in afara lui Stabciu in meciul cu Islanda, restul au fost figuranti pe teren in toate meciurile. A, scuze Nita! Cel mai bun de pe teren, ceea ce spune tot despre valoarea lotului.
Asta vine de la cei care spun ca Albu o sa valoreze intr-un an nu stiu cate milioane si el se sufoca in Liga 1 si cere schimbare?
Bișnițarul de la CS Clona Mogoșoaia a luat-o pe urmele lui Cici și își împinge marfa pe taraba FRF: Naționala României! Cum in cupele europene se face de ras la fel ca nea Cici, rămâne Naționala unde Geovany face și desface la transferuri! Si uite așa Rotaru la vândut pe Cucaldau, ia teapa cu Bancu și încearcă cu Markovic.
Din cauza jurnalistilor nu avem un fotbal mai bun, de ce? Daca tot vreti sa faceti varza pe cineva, luativa de tot fotbalistii la fiecare faza cunoscatorilor. La echipa nationala doar selectionerul , bancu si acum markovic sunt vinovati. Va e frica de memeu, de gigi, de nelutu varga, de giovanii? Dati fratilor in toti daca sunteti asa smecher si demagogi, sa murti incet dar sigur cu dreptatea in brate. Ps: daca intelegeati fotbalul putin asa va dadeati seama ca markovic s-ar putea sa ajunga fotbalist in 2 ani si sa nu va mai bage in seama?
Markovic a fost un stalp plantat pe teren!
Unde "pierde" Markovic teren si imagine e la impresia generala; sunt suporter al CSU, dar cand atacantul-asa cum à remarcat cred si Marica, care stie ce e ala atacant, cat de cat-isi lasa jambièrele jos din min. 15 (ai jucat fotbal, cred, stii cum e cand te "sufoca" echipamentul) cand te tii cu mainile de genunchi din min 25...iti cam atragi criticile si injuraturile, e o atitudine de neputinta, indiferent cat te zbati si ce faci. Fortand la maxim comparatia, uita-te la CR7, e cocos si daca nu (mai) alearga mare lucru; Ibrahimovic, nu stiu daca mai alearga 6 km pe meci dar uita-te la ce "transmite"-ca e capabil de orice-cu fiecare gest. Are talent Markovic si imi place dar e gresit sa i se sufle in..panze prea mult, mi se pare ca nu are ciné stie ce mentalité si pare mai degraba genul pe care trb sa stai cu biciul, nu cu lauda. E scos vinovat? OK, sa vada unde à gafat, el si antrenorii de la CSU, si data viitoare sa nu o mai faca. Parerea mea e ca pana una alta are "imagine"de indolent, sa lucreze la à o schimba. De azi inca, asta cu "are timp" e o minciuna, nu are- la treaba si..mult succès. Sunt satul de Man-i si Alibeci, in sensul de atitudine, spre care tinde si Markovic..mi-ar place sa semene la asta mai mult cu colegii lui Vladoiu sau Mirko, care iti dau impresia ça vor rupe asfaltul si cand dau cu stangul in dreptul :))
Apropo de sofascore, va relatez ceva interesant. La pauza meciului, cel mai slab de la noi a fost Stanciu, cu un calificativ de 6.2. Cel mai bun A fost Cicaldau cu 7.0 parca. Apararea era in bloc la un 6.5 - 6.6. In atac cel mai bun indice dintre cei 3 il avea Markovic, Sorescu si Man fiind de departe mult sub realizarile lui Markovic. Asta spuneau cifrele de pe sofascore. Deci Markovic avea o nota de 6.6 (ce-i adevarat cu multe mingii pierdute) fara de Sorescu si Man cu 6.4-6.5, dar cu zero realizari. Si atunci de unde domnilor comentatori l-ati tocat asa de marunt pe Markovic. S-a vazut in repriza a 2-a ca Man trecut pe pozitia lui Markovic (asa cum cerea toata presa din Romania) a fost zero barat. Nicio realizare. De ce n-au sarit coechipierii cu gura pe el si n-au gesticulat?
Vis-a-vis de Cicaldau, am observat un lucru intersant in aceste 3 meciuri. In paralel cu meciul am urmarit si evolutia jucatorilor din perspectiva celor de la sofascore. In toate cele 3 meciuri, la pauza Cicaldau a fost cel mai bun de la noi. In schimb dupa pauza, nu-mi dau seama ce se intampla... cred ca MIrel il retrage in aparare si-l avanseaza pe Stanciu, care din cel mai slab la pauza incepe sa recupereze si sa iasa la rampa in ciuda multelor pase gresite si date inapoi. Cicaldau nu scade in randament, dar mai progreaza doar putin. Intersant.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.