Alte știri din fotbal
Amatorism fără margini la Campionatul Mondial! Echipa a ieșit de la vestiare cu un jucător în MINUS
0
Mauro Pederzoli are o nouă echipă, după despărțirea de Rapid
0
Adio, Palat! Gigi Becali va oferi declarații doar din biserica ridicată în Pipera: imagini spectaculoase din interior
0
Mihai Stoica, detalii noi de la FCSB: „El își dorește să vină. Ar fi cea mai mare lovitură”
1
Știri din fotbal internațional
Final în Grupa D » Show la Los Angeles între SUA și Turcia, suspiciuni de blat la Paraguay - Australia: cine merge mai departe
0
Paris Hilton, fenomenul de la începutul anilor 2000, a șocat înainte de Turcia - SUA la Campionatul Mondial: „Nu era pe cartonașul meu de bingo”
0
Uluitor! S-a egalat deja recordul de autogoluri la un Campionatul Mondial
0
Trei echipe calificate din Grupa F: avem primele dueluri-șoc din 16-imile Campionatului Mondial
0
Lifestyle
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
9
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
„Nu poți să te lupți cu sistemul când ești șeful sistemului”: Nicușor Dan ...
Libertatea
Negocieri fără rezultat la Vila Lac. PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Afaceri pe terenul statului cu mai puțin de 300 de lei lunar. Firma șefului ...
Libertatea
...omul ca jucator era mult sub Marcel Raducanu...insa erau alte timpuri ...unele in care cantam ode conducatorului iubit ...asa cum vrea si mediocru acesta sa i se cante sa fie el 100 la 100 ...ca el a castigat pt o echipa din Turcia atatea cupe ...in Ro a castigat cu steaua comunista care lua in armata toti jucatorii de perspectiva ...noi n am uitat ...l am vazut scuipand si faultand si injurand ...si in 1994 la C.M. n au batut nicio echipa europeana ...ce generatie de aur?...ciuca batailor de la C.E. din 1996...
Mai, tu inca prestezi pentru posterul cu Gicuta? Nu esti corect cu tine insuti. Te-am vazut de cateva ori remarcand cat de slab "joaca" ianis si cat de bine joaca coechipierii. Fii consecvent cu propriile observatii. Tot te mai minti ca eanis ianis are talent? Si lasa-l pe Gicuta in treaba lui, nu vezi cum se descalifica singur in fiecare zi, pur si simplu nu face fatza unei activitati intelectuale, ce sa caute el la nationala???
Hai ca esti tare! Adica se exprima prost petru ca gandeste repede... Eu zic sa-i dea un test de inteligenta, rezolva definitiv problema cu el. Sa le dea si altora, bineinteles, dar am eu o banuiala ca hagi nu trece de prima pagina... La urma urmei, selectioner e o functie de inteligenta, nu de autolaude, planuri evazive si batut cu pumnul in piept. Iar despre caracter, e evident ca nu il cunosti pe tip. Dar poti sa intelegi privindu-l acum, izbucnirile de grandomanie, agresivitatea, tacticile propagandistice le-a folosit si ca jucator, sa-i sape si intimideze pe ceilalti. Ca si calitate, probabil ai vazut colaje video pe internet si nici un meci intreg cu el pe teren. La colaje, pana si fii-su pare uneori fotbalist, dar nu e... In schimb, Mutu a dat peste 100 de goluri in Serie A, verificabil, statistic, ceea ce nu va mai reusi vreun jucator roman. Hagi nu a dat atatea goluri nici macar in Serie B, unde a petrecut majoritatea timpului. Chivu a fost capita la Inter, iar Popescu la Barca, iar contemporanii cu hagi i-au dat si aia clasa, la fel si cei anteriori.
Hagi la mal, e tot ce conteaza. Era o varianta ridicola. Avem nevoie de tineri cu inteligenta sau de maturi coerenti in gandire si exprimare, in nici un caz nu de batranei ofticosi in contratimp cu limba...
FRF a atins un nivel de descompunere morală fără precedent. Cum e posibil sa mai "negociezi" cu un individ care și-a ratat obiectivele lasandu-ne în coada Europei? Dacă nesimțirea lui nu-i permite să-si dea demisia și să dispară, tu federație te prostituezi negociind cu el? Ce să mai negociezi, încă o ratare istorică? Pe Hagi nu-l vor pentru că se tem și de umbra lui. Prezența lui acolo le încurcă planurile, care or fi alea.
hagi oricum nu era bun de nimik....
Hagi era cel mai potrivit dar nu se poate lupta cu haita frf
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Referitor la partea cu tainele limbii romane, aici se intampla ceva foarte interesant, daca ne uitam cum vorbea Hagi cand tipa si spunea ca ar trebui sa le facem statuie (adevarat), vorbea coerent, parca nu avea inflexiunile astea in vorbire; acum, la felul cum vorbeste, infranat, aiurea, dezacorduri pe ici pe colo, cuvinte aranjate aiurea in propozitie...parerea mea nu este ca ar fi incult (nicidecum), eu cred ca, de fapt, vrea sa spuna atat de multe lucruri despre tot incat gura nu poate sa tina pasul cu cascada de idei din cap. In rest, mare om, mare caracter, mie imi place maxim de el.
"în funcție de anumite repere din programul președintelui".... hehe...wow...si "reperele" fiind ca se lanseaza in spatiu si nu gaseste planeta marte sau ii vine de ***...cam cum cu reperele ????? :)))))))))))))))))))
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.